B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αίαντας Αυλίδας-Γ.Σ. Στύρων 85-84 (παρ.)

Στο κλειστό της Αυλίδας, Αίαντας και Γ.Σ. Στύρων πάλεψαν για την πρώτη τους φετινή νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνος στην παράταση με σκορ 85-84.

Ο Αίαντας προηγήθηκε με 22-14 στο 10′ και πήρε διψήφιο προβάδισμα στο ημίχρονο (46-33). Ανάλογη και η συνέχεια με την ομάδα του Σάλιαρη να προηγείται με 69-53 στο τέλος του γ’ δεκαλέπτου.

Εκεί όμως ο Γ.Σ. Στύρων με επιμέρους σκορ 7-23 κατάφερε να στείλει το ματς στην παράταση (76-76) με τον Αργυρό να ισοφαρίζει με τρίποντο buzzer beater πίσω από το κέντρο στα 3” πριν ακουστεί η κόρνα της γραμματείας!

Οι δύο ομάδες πήγαν πόντο πόντο, με τον Κουμαρτζάκη να σημειώνει 7 πόντους στην παράταση και τον Χατζηστάμου να πετυχαίνει μια κρίσιμη βολή για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του με 85-84.

Διαιτητές: Γκαράς-Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-14, 46-33, 69-53, 76-76 (καν. διάρκεια), 85-84 (παράταση).

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Χατζηστάμου 3, Κουμαρτζάκης 16 (3), Μπάλας, Δεληκώστας, Δημηρόπουλος 8, Κόκκορης, Αγκαλίου 14 (2), Κατσαρός 5 (1), Μπέγκα 16 (2), Κόφφας 1, Κεραμάρης 10 (3), Αργυρός 12 (4).

Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ (Χουλιαράς): Κολοτούρος 22 (2), Παλασκώνης 25, Πηλιχός, Φεϊζάι, Χουλιαράς Π. 6 (1), Χουλιαράς Σ., Καρακάσης, Κλούρας 7 (2), Κεράτσας 20 (2), Κατσαμακλής 4.