B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αστέρας Αλιβερίου-Κονίστρες 60-47

Στο τοπικό ντέρμπι και με τις δύο ομάδες να είναι και πάλι φέτος αντίπαλες, αλλά αυτή τη φορά για τη Β’ ΕΣΚΑΣΕ, ο Αστέρας Αλιβερίου ήταν ο νικητής της αναμέτρησης, κερδίζοντας τις Κονίστρες με 60-47.

Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή του αγώνα το προβάδισμα στο σκορ, κλείνοντας το ημίχρονο μπροστά με 26-19.

Στο β’ ημίχρονο έφεραν τη διαφορά κοντά στους 10 πόντους, για να επικρατήσουν τελικά με +13 (60-47).

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Παντελής Βογιατζής (φωτό) με 23 πόντους και από τις Κονίστρες ο Ματζάκος με 11 πόντους.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Γκογκορώσης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-8, 26-19, 44-35, 60-47.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας-Καραμάνος): Τσόκας, Βασιλείου, Καψούλης 12 (1), Λιουμπένοβ, Αδάμης, Μεϊντάνης 5, Βογιατζής Σοφ., Ιωάννου Φιλ. 8, Βογιατζής Παντ. 23 (3), Τζουβάνας, Ιωάννου Ευστρ. 12, Μάστορης Θ.

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Ιμπέζα-Ζέρβας): Δημάς Χ. 7 (2), Ψαριανός Α. 9 (1), Ψαριανός Γ.Δ. 8 (2), Βασιλείου, Ματζάκος 11, Νακόπουλος 3 (1), Δημάς Ν. 5 (1), Μιχόπουλος 4, Πάττας.