B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μαλεσίνα-Μπούκαλη 56-55

Ξεκίνημα με νίκη στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΣΚΑΣΕ για τη Μαλεσίνα που επικράτησε των Μπούκαλη με 56-55 σε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στο τέλος.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 17-21 στο τέλος της 1ης περιόδου και διατήρησαν το προβάδισμα με ένα καλάθι στο ημίχρονο (29-31).

Με επιμέρους σκορ 12-17 στο γ’ δεκάλεπτο το σκορ έγινε 41-48 όμως οι γηπεδούχοι είχαν απάντηση. Σταδιακά ψαλίδισαν τη διαφορά, κάνοντας το 54-54 στο 39′. Εκεί ο Κατσαγάνης με δίποντο έδωσε προβάδισμα στη Μαλεσίνα με 56-54.

Ο Φ. Παπαγεωργίου κέρδισε δύο βολές, ευστόχησε στη μία κάνοντας το 56-55. Ακολούθησε παράβαση βημάτων για τους γηπεδούχους, όμως στο 1” που απέμεινε οι παίκτες του Πιτσιλιώνη δεν κατάφεραν να εκδηλώσουν επίθεση, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν με το δεξί στη νέα χρονιά.

Η τριάδα Κατσαγάνη-Μητρόπουλου-Ιωακείμ τράβηξε το σκορ επιθετικά για τη Μαλεσίνα, ενώ για τα Μπούκαλη ο Σαμπάνης που έλλειψε στα τελευταία κρίσιμα λεπτά από την ομάδα του, καθώς αποβλήθηκε στο 35′ με 5 φάουλ, σημείωσε 14 πόντους.

Διαιτητές: Γερονικολός-Ραμιώτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-21, 29-31, 41-48, 56-55.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Μητρόπουλος): Τούντας, Δημητρός, Κούτσικος, Παπακωνσταντίνου 7, Ιωακείμ 13 (2), Τσελεκούνης 3 (1), Μητρόπουλος 14 (1), Χριστοφόρου, Ταμπούρης 2, Κατσαγάνης 17 (1).

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Σαμπάνης 14, Μπερτσιμάς 7 (1), Γκούμας 9, Παρίσης 2, Κατσόγιαννος, Τσουκαλάς 4 (1), Παπαγεωργίου Φ. 4 (1), Τζελέπης 6, Παπαγεωργίου Ν., Κιαμούρης 5, Τριανταφύλλου, Μπούντης 4 (1).