FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Η αστοχία έφερε την πρώτη ήττα! ΓΑΣ Άμφισσας-Γ.Σ. Σοφάδων 61-77

Ο ΓΑΣ Άμφισσας ήταν άστοχος και αυτό ήταν το βασικό στοιχείο που έφερε την πρώτη ήττα της χρονιάς από τον Γ.Σ. Σοφάδων, μια ομάδα που είναι από τα μεγάλα φαβορί για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος!

Πόντο-πόντο το πρώτο ημίχρονο, με τον ΓΑΣ Άμφισσας να είναι διαρκώς μέσα στον αγώνα. Η πρώτη περίοδος βρήκε οριακά μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους με 21-23, όπως και στο τέλος του ημιχρόνου με 42-44.

Στο β΄’ ημίχρονο τα ποσοστά του ΓΑΣ Άμφισσας έπεσαν σε μεγάλο βαθμό, με τον έμπειρο Γ.Σ. Σοφάδων να παίρνει σιγά-σιγά διαφορά ασφαλείας (51-62 στο 30′)  φτάνοντας τελικά στη νίκη με 61-77.

Διαιτητές: Γερακίνης-Αβραμίδου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-23, 42-44, 51-62, 61-77.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας): Τσικνής, Λούπουλ , Οικονόμου 6, Μουρατίδης 14 (2), Τσάρας, Παπαθεοχάρης 3 (1), Τσιγγενόπουλος 9 (3), Ξαγάρας, Γκιζόγιαννης Σωκ. 15 (1), Μαμαρέλης 14 (3), Λιαράκης, Κοκολόγος.

Γ.Σ. ΣΟΦΑΔΩΝ (Παππάς): Παππάς 13 (3), Τσούκας, Παπαϊωάννου 13, Γκαντής, Κακλαμάνος 16 (4), Ζωιτσάκος Τρ., Μουταρέλος, Θέος 14, Δίκαρος 5 (1), Αλεξιάδης 16 (1).