FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: LIVE SCORE (6η αγωνιστική)

LIVE SCORE

 

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Κένταυρος Λιβαδειάς  5-5 (3΄), 9-5 (4΄), 13-12 (6΄), 18-19 (8΄), 22-21 (10΄), 31-23 (13΄), 33-30 (14΄), 37-36 (17΄), 39-36 (19΄), 41-36 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 45-36 (22΄), 49-38 (26΄), 51-40 (28΄), 51-44 (29΄), 51-46 (30΄), 51-54 (32΄), 54-56 (33΄), 59-60 (34΄), 59-64 (35′), 61-67 (36′), 64-69 (37΄), 66-71 (38΄), 66-74 (39΄), 66-77 ΤΕΛΙΚΟ

Απόλλων Λιβαδειάς-ΧΒΑ 6-5 (3΄), 12-5 (5΄), 20-9 (8΄), 20-13 (10΄), 27-19 (14΄), 32-19 (17΄), 41-27 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 53-32 (23΄), 60-34 (27΄), 66-41 (30΄), 69-43 (33΄)΄, 74-48 (35΄), 80-55 (37΄), 88-62 ΤΕΛΙΚΟ

Λοκρός-Κάδμος 12-7 (6΄), 14-7 (7΄), 15-16 (10΄), 15-26 (15΄), 27-40 (18΄), 30-42 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 38-48 (26΄), 39-58 (30΄), 41-61 (31΄), 47-65 (34΄), 56-76 (38΄), 59-76 ΤΕΛΙΚΟ

Άρης Θήβας-Πρωτέας Σχηματαρίου 6-12 (3΄), 8-15 (7΄), 13-23 (10΄), 17-31 (14΄), 23-35 (16΄), 27-41 (19΄), 29-41 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 41-41 (24΄), 52-49 (29΄), 56-49 (31΄), 56-49 (33′), 58-51 (34′), 60-52 (35′), 60-58 (36′), 61-61 (37′), 61-67 (39′), 64-69 (39′:40″), 64-70 (ΤΕΛΙΚΟ)

Γ.Σ. Ιτέας-Α.Ε. Καρύστου 2-6 (3′), 6-12 (6′), 12-21 (10′), 15-22 (12′), 21-24 (15΄), 26-26 (17΄), 34-34 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 38-37 (22΄), 45-43 (24΄), 49-49 (28΄), 54-51 (30΄), 54-57 (33΄), 56-61 (36΄), 61-61 (38΄), 63-63 (39΄), 66-63 (39΄40΄΄), 68-63 (39΄45΄΄), 68-65 ((39΄50΄΄), 70-65 ΤΕΛΙΚΟ

Τελεθριακός-ΑΓΕ Χαλκίδας 7-4 (4′), 7-7 (6′), 9-17 (8′), 9-22 (10′), 13-31 (13′), 15-37 (15′), 22-43 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 24-51 (22′), 28-63 (27΄), 31-76 (30′), 33-84 (33′), 41-91 (37′), 44-95 (ΤΕΛΙΚΟ)

Επανέναρξη σήμερα μετά από διακοπή μιας εβδομάδας στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ 2022-23 με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής, που σήμερα διεξάγονται σε τέσσερις διαφορετικές ώρες, την εξέλιξη των οποίων μπορείτε να παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό μέσα από το stereabasket.gr

Η αρχή γίνεται το μεσημέρι (3 μ.μ.) με τον αγώνα Τελεθριακός-ΑΓΕ Χαλκίδας, ενώ στις 5 μ.μ. αγωνίζονται οι Γ.Σ. Ιτέας-Α.Ε. Καρύστου. Στις 5:30 μ.μ. η ΑΕΕΠ Χαλκίδας υποδέχεται τον Κένταυρο Λιβαδειάς ενώ στις 6 μ.μ. διεξάγονται οι αγώνες Απόλλων Λιβαδειάς-ΧΒΑ, Λοκρός-Κάδμος και Άρης Θήβας-Πρωτέας Σχηματαρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων και οι διαιτητές της 6ης αγωνιστικής:

15:00 Κλειστό Ιστιαίας Τελεθριακός-ΑΓΕ Χαλκίδας (Τσάλας Ι.-Αποστόλου)

17:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. Ιτέας-Α.Ε. Καρύστου (Καραμπιτσάκος-Κατσέλη)

17:30 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Κένταυρος Λιβαδειάς (Ντάνος-Αρτσίτας)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-ΧΒΑ (Κοτσιμπός-Πατάγιας)

18:00 Κλειστό Αταλάντης Λοκρός-Κάδμος (Χαϊνά-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Πρωτέας Σχηματαρίου (Νικολιάς-Σπυρόπουλος)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΣΕ  
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 5 10 381-290 5-0
2 Κένταυρος Λιβ. 5 10 424-379 5-0
3 Α.Ε. Καρύστου 5 8 409-364 5-0
4 Λοκρός 4 7 322-300 3-1
5 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 5 7 351-354 2-3
6 Πρωτέας Σχημ. 4 6 287-279 2-2
7 ΧΒΑ 4 6 267-262 2-2
8 Γ.Σ. Ιτέας 4 6 241-273 2-2
9 Απόλλων Λιβ. 5 6 362-375 1-4
10 Άρης Θήβας 5 6 338-375 1-4
11 Τελεθριακός 5 6 295-366 1-4
12 ΑΓΕ Χαλκίδας 4 5 273-293 1-3
13 ΓΑΣ Βασιλικού 5 5 311-362 0-5
  • Το Α.Ε. Καρύστου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς. 
  • ΧΒΑ, Λοκρός, Πρωτέας Σχηματαρίου, Γ.Σ. Ιτέας, ΑΓΕ Χαλκίδας έχουν από ένα αγώνα λιγότερο (ρεπό).

Σχετικά άρθρα

U-21: Πρωτέας Σχηματαρίου-Eurohoops Academy 64-77

pannikolaou

Κυπελλούχος στο Κατάρ ο Βασίλης Μπρατσιάκος!

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (3-5/2)

pannikolaou