ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Ερμής Σχηματαρίου-Πρωτέας Σχηματαρίου 59-108

Ο Πρωτέας ήταν ο νικητής τον τοπικό αγώνα του Σχηματαρίου για το πρωτάθλημα εφήβων, κερδίζοντας τον Ερμή με 59-108.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι μετά το πρώτο 10λεπτο που ήταν ισορροπημένο (16-18), ξέφυγαν στο σκορ στο ημίχρονο με 34-56 για να επικρατήσουν τελικά με το ευρύ 59-108.

Από τον Ερμή ο Βόγγελης ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του με 27 πόντους, ενώ από τον Πρωτέα το δίδυμο Χαλάτση-Χαντζή σημείωσε 40 και 31 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Χατζής-Καπάνταης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-18, 34-56, 48-87, 59-108.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Κώνστας): Χρήστου 2, Κότζα, Γεωργίου, Βόγγελης 27 (4), Τσιούνης 7, Σινγκ 4, Δούκας 2, Κουκουσούλας 1, Παπαϊωάννου 9, Βλαχογιάννης 7 (1), Παναγούλιας.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 40 (2), Μπέτα 8 (1), Χαντζής 31 (4), Ντανάσης 4, Κατσιμήτρος, Τσιώλης 16, Τιφαρίκης, Φαφούτης 2, Ντανάσης Σ. 5, Σεφέρης 2, Χαντζής.