ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Απόλλων Χαλκίδας-ΧΒΑ 69-46

Σε αγώνα για το πρωτάθλημα εφήβων που έγινε το βράδυ της Δευτέρας το κλειστό Κανήθου, ο Απόλλων Χαλκίδας επικράτησε της ΧΒΑ με 69-46.

Αμφίρροπο το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, με την ΧΒΑ να προηγείται με 16-18 και το σκορ στο τέλος του πρώτου 20λεπτου να είναι 23-22.

Στη συνέχεια ο Απόλλων ανέβασε την απόδοση του, πήρε διαφορά ασφαλείας και τελικά τη νίκη με 69-46.

Ο Ζαχαριάδης ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών με 23 πόντους και τον ακολούθησε ο Στεφάνου με 15 πόντους.

Από την ΧΒΑ Κατσίκι και Γκριτζιάς σημείωσαν 19 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Αρτσίτας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-10, 23-22, 48-31, 69-46.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Νικολάου-Τομαράς): Στέργιος 2, Ιωάννου 2, Κουταλιανός 2, Στεφάνου 15 (3),  Ζερβουδάκης 3, Δήμας 3, Μαγκούτας 11, Χαλδούπης, Ζαχαριάδης 23 (3), Μητσάκης 2, Βλασσόπουλος, Ανδριανάκης 6.

ΧΒΑ (Κουτσογιάννης): Αποστόλου 7, Κατσίκι 19 (3), Γκριτζιάς 18, Πόνε, Τάρτης 2.