FEATURED U-21

U-21: Μεγάλη νίκη με ανατροπή! Πρωτέας Σχηματαρίου-Τρίτωνας 66-58

Ο Πρωτέας Σχηματαρίου έπιασε πολύ καλή απόδοση και με ανατροπή στο σκορ στο β’ ημίχρονο και κορυφαίο τον Χαλάτση που πέτυχε 39 πόντους, νίκησε τον Τρίτωνα με 66-58!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 12-23 και 32-36 στο ημίχρονο, αλλά ο Πρωτέας στο β’ ημίχρονο ήταν εξαιρετικός σε άμυνα και επίθεση φτάνοντας στη νίκη με 66-58!

Εκτός του Χαλάτση που πέτυχε 39 πόντους, ο Χαντζής πρόσθεσε άλλους 18 για τους νικητές, ενώ από τον Τρίτωνα ο Ζουμαδάκης πέτυχε 20 πόντους.

Διαιτητές: Χαϊνά-Αρτσίτας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-23, 32-36, 46-40, 66-58.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Κατσάνης 6, Φαφούτης , Χαντζής 18 (1), Σαράφογλου, Τυφαρίκης, Θεοδουλίδης, Σταμπούρλος 2, Σεφέρης, Τσιώλης, Χαλάτσης 39 (1).

ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Λούντζης): Λάκα, Ζουμαδάκης 20 (2), Βελισσάρης 13 (1), Νομικός, Δράκος 5, Κούρρα 10 (1), Χαλκιόπουλος, Σελίμι, Ντεφίδης 10 (1).