ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 74-51

Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας ανέβασε την απόδοσή της στο β’ ημίχρονο, πήρε διαφορά ασφαλείας και μαζί τη νίκη επί του ΓΑΣ Βασιλικού με 74-51, που τη διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (36-32), αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι με πόντους κυρίως από τους Δεμερτζή και Ρουμπή που πέτυχαν μαζί 52 πόντους, έφτασαν δίκαια στη νίκη με +23 πόντους (74-51).

Από τον ΓΑΣ Βασιλικού ο Λιαλιάρης πέτυχε 18 πόντους.

Διαιτητές: Γιαπλές-Αποστόλου Αντ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-16, 36-32, 50-36, 74-51.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχαήλ): Ρουμπής 31 (4), Καπετάνιος 3, Δεμερτζής 21 (1), Ροποτός 2, Σβώλος 7 (1), Βούγκας, Γιαννουρής, Μερδίτης 6, Σιδέρης, Καρράς 4, Σαββίδης.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αναστασίου): Γιαννακός, Μπασινάς, Πρίφτι Αν. 10 (1), Κουσερής 2, Μέγγουλας 4, Οσάγι 2, Λιαλιάρης 18 (1), Πρίφτι Αγγ. 15 (1).