B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Άρης Αμφίκλειας-Μεδεών 68-65

Ο Άρης Αμφίκλειας επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών κερδίζοντας στην έδρα του τον Μεδεώνα με 68-65, σε ένα αγώνα που είχε σταθερά το προβάδισμα από την αρχή μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Σημαντικό το παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, με τον Άρη με 6 συνεχόμενους πόντους του Μάμαλη να κλείνει το 10λεπτο μπροστά με 19-12.

Στο ημίχρονο οι ”κιτρινόμαυροι” ξέφυγαν με διψήφια διαφορά πόντων (37-24), διατήρησαν τη διαφορά και στη γ περίοδο (56-47), ενώ στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι με τον Γκιουζέλη να ευστοχεί σε συνεχόμενους πόντους ”ροκάνισαν” τη διαφορά μειώνοντας στο τελικό 68-65.

Από τον Άρη Αμφίκλειας ο Κουρέπης ήταν ο πρώτος σκόρερ με 19 πόντους ενώ από τον Μεδεών οι Γκιουζέλης, Ευθυμίου σημείωσαν από 20 πόντους.

Ο Άρης Αμφίκλειας έκανε ένσταση στο φύλλο αγώνα για μη συμμετοχή μικρού αθλητή από τον Μεδεώνα στο πρώτο ημίχρονο.

Διαιτητές: Ζάχος-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-12, 37-24, 56-47, 68-65.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Μώρος): Χαρατσής 16, Μπέης, Ζωγράφος 1, Μιχέλης 7, Αυγερινάκος, Τσεκούρας 12, Μπάτσος, Παπαναγιώτου 4, Κουρέπης 19 (1), Μάμαλης 9 (1).

ΜΕΔΕΩΝ (Αριδάς): Ταμπίτσικας 7, Γκιουζέλης 20 (1), Σταυρίδης 3 (1), Αγγελόπουλος 8 (2), Αριδάς 4, Σιότροπος 3 (1), Καρναχωρίτης, Ευθυμίου 20 (2).