ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Εξ αναβολής): Α.Ε.Ν. Αρτάκης-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 51-91

Σε εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα εφήβων που έγινε το βράδυ της Πέμπτης, η ΑΕΕΠ Χαλκίδας επικράτησε εκτός έδρας της Α.Ε.Ν. Αρτάκης με 51-91.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 16-51 στο ημίχρονο, για να φτάσουν στη νίκη με 51-91 μετά από ένα ισορροπημένο β’ 20λεπτο.

Ο Γ. Δάγκουλας πέτυχε 17 πόντους για τους γηπεδούχους και ο Σβώλος 26 πόντους για τους νικητές.

Διαιτητές: Χαϊνά-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-22, 16-51, 37-67, 51-91.

Α.Ε.Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Στεφανίδης-Χατζησωτηρίου): Δήσος, Κονόμι, Οικονομίδης 6 (2), Κονόμι Χ., Στεφανίδης 12 (1), Γραμματικόγιαννης, Τσαγγάρας, Αλεξανδρής, Δάγκουλας Γ. 17, Γαλιανός 1, Χαραλαμπίδης 4, Δάγκουλας Κ. 11.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχαήλ-Δενδρινός): Σαββίδης, Καπετάνιος 13 (3), Δεμερτζής 16 (1), Ροποτός 10, Σβώλος 26 (1), Τσάλας 2, Βούγκας 2, Πηγαϊδούλης 2, Μερδίτης 12, Καρράς 6, Γιαννουρής, Βρανόπουλος 2.