ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 20-0 α.α.

Το ντέρμπι ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Ε.Ν. Αρτάκης για το πρωτάθλημα κορασίδων δεν ολοκληρώθηκε, καθώς στο 1:42 πριν τη λήξη της παράτασης οι φιλοξενούμενοι αποσύρθηκαν από το γήπεδο ως ένδειξη διαμαρτυρίας για τις αποφάσεις των διαιτητών (περισσότερα διαβάστε ΕΔΩ).

Οι διαιτητές έκλεισαν το φύλλο αγώνα με 20-0 α.α. υπέρ του ΓΑΣ Βασιλικού.

Για την ιστορία, ο ΓΑΣ Βασιλικού προηγήθηκε με 26-17 στο ημίχρονο, η Αρτάκη ισορρόπησε και μείωσε σε 32-31 για να πάει ο αγώνας στην παράταση με σκορ 42-42.

Εκεί, στο 1:42 για τη λήξη και ενώ οι φιλοξενούμενες προηγούνταν με 45-46, αποσύρθηκαν από τον αγώνα διαμαρτυρόμενοι για τη διαιτησία.