FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (1η αγωνιστική)

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ που διεξάγεται σε τρεις ομίλους, με την 1η αγωνιστική να περιλαμβάνει αρκετές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι πίνακες των σκόρερς μετά την αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Αίας Αλιβερίου-Ληλάντιο 42-65

Α.Σ. Καρυστίας-Ερέτρια αναβλήθηκε

Πανευβοϊκός-Α.Ο. Κύμης 79-56

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η)

Ερέτρια-Αίας Αλιβερίου

Α.Ο. Κύμης-Α.Σ. Καρυστίας

Ληλάντιο-Πανευβοϊκός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Πανευβοϊκός 1 2 79-56 1-0
2 Ληλάντιο 1 2 65-42 1-0
3 Αίας Αλιβερίου 1 1 42-65 0-1
4 Α.Ο. Κύμης 1 1 56-79 0-1
5 Α.Σ. Καρυστίας
6 Ερέτρια

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Πάττας (Πανευβοϊκός) 23
  2. Καλαμισδράκης (Α.Ο. Κύμης) 22
  3. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 21
  4. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 18
  5. Γαλάνης (Ληλάντιο) 18
  6. Κόφφας (Ληλάντιο) 16
  7. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 13
  8. Δημάκος (Πανευβοϊκός) 12
  9. Νικολάου (Ληλάντιο) 10
  10. Ψαριανός (Α.Ο. Κύμης) 10
  11. Κουσερής (Ληλάντιο) 9
  12. Ράπτης (Αίας Αλιβερίου) 9

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κουσερής (Ληλάντιο) 2
  2. Γαλάνης (Ληλάντιο) 2
  3. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 2
  4. Καλαμισδράκης (Α.Ο. Κύμης) 2
  5. Ψαριανός (Α.Ο. Κύμης) 2
  6. Κορόζης (Ληλάντιο) 1
  7. Πάττας (Πανευβοϊκός) 1
  8. Καραφύλλας(Πανευβοϊκός) 1
  9. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 1
  10. Δημητρός (Α.Ο. Κύμης) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Αίολος Χαλκίδας-Μαυρομάτι 63-58

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Δόξα Ψαχνών 63-62

ΠΑΠΕΛ-Φιλαθλητικός 105-30

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η)

Δόξα Ψαχνών-Αίολος Χαλκίδας

Φιλαθλητικός-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

Μαυρομάτι-ΠΑΠΕΛ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΠΑΠΕΛ 1 2 105-30 1-0
2 Αίολος Χαλκίδας 1 2 63-58 1-0
3 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 1 2 63-62 1-0
4 Δόξα Ψαχνών 1 1 62-63 0-1
5 Μαυρομάτι 1 1 58-63 0-1
6 Φιλαθλητικός 1 1 30-105 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 24
  2. Στυλιαράς (Δόξα Ψαχνών) 23
  3. Σιαμανδούρας (Μαυρομάτι) 22
  4. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 17
  5. Φλώρος (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 17
  6. Λιαμπότης (Μαυρομάτι) 16
  7. Αλμπέρτης Μ. (Δόξα Ψαχνών) 15
  8. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 14
  9. Τριανταφύλλου (ΠΑΠΕΛ) 14
  10. Λουκάς (Αίολος Χαλκίδας) 14
  11. Γαβαλάς (ΠΑΠΕΛ) 13
  12. Κανατάς (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 13
  13. Χατζησωτηρίου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 13
  14. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 12
  15. Τζάνος (ΠΑΠΕΛ) 11
  16. Ντεγιάννης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 9
  17. Χαντζής (Μαυρομάτι) 9

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Στυλιαράς (Δόξα Ψαχνών) 6
  2. Γαβαλάς (ΠΑΠΕΛ) 3
  3. Λουκάς (Αίολος Χαλκίδας) 3
  4. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 2
  5. Χαρλαβάνης (ΠΑΠΕΛ) 2
  6. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 2
  7. Αλμπέρτης Σ. (Δόξα Ψαχνών) 2
  8. Σωτηράκης (Δόξα Ψαχνών) 2
  9. Χαντζής (Μαυρομάτι) 2
  10. Τζάνος (ΠΑΠΕΛ) 1
  11. Μποϊντάς (ΠΑΠΕΛ) 1
  12. Παπαδόπουλος (ΠΑΠΕΛ) 1
  13. Κανατάς (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  14. Αλμπέρτης Μ. (Δόξα Ψαχνών) 1

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Πανευρυτανική-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 78-75

Άτλας Καρπενησίου-Πρωτέας Λαμίας 55-57

Ρεπό: Άρης Βελουχιώτης

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η)

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-Άρης Βελουχιώτης

Πρωτέας Λαμίας-Πανευρυτανική

Ρεπό: Άτλας Καρπενησίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Πανευρυτανική 1 2 78-75 1-0
2 Πρωτέας Λαμίας 1 2 57-55 1-0
3 Άτλας Καρπενησίου 1 1 55-57 1-0
4 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 1 1 75-78 0-1
5 Άρης Βελουχιώτης

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τσινταβής (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 24
  2. Ρήγας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 23
  3. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 21
  4. Ρουμελιώτης Π. (Πανευρυτανική) 21
  5. Τάκης (Πανευρυτανική) 19
  6. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 16
  7. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 13
  8. Μπάκας (Πρωτέας Λαμίας) 12
  9. Αρσενίου (Πανευρυτανική) 12
  10. Μελέτης (Πρωτέας Λαμίας) 10
  11. Μαυραγάνης (Πανευρυτανική) 9
  12. Λούβαρης (Πρωτέας Λαμίας) 9

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ρουμελιώτης Π. (Πανευρυτανική) 4
  2. Αρσενίου (Πανευρυτανική) 2
  3. Τάκης (Πανευρυτανική) 2
  4. Μπάκας (Πρωτέας Λαμίας) 2
  5. Τσινταβής (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 1
  6. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 1
  7. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 1
  8. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 1
  9. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 1
  10. Σαμαντάς (Άτλας Καρπενησίου) 1
  11. Ρουμελιώτης Β. (Πανευρυτανική) 1
  12. Ευθυμίου (Πανευρυτανική) 1
  13. Τσάνε (Πανευρυτανική) 1

Σχετικά άρθρα

Video από τη 14η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΣΕ

pannikolaou

Πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (14η αγωνιστική 4-5/2)

pannikolaou

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (2η αγωνιστική)

pannikolaou