ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Βαθμολογίες & σκόρερς 2η αγωνιστική)

Συνέχεια στη β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων με τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους, απ’ όπου την πρόκριση για τα ημιτελικά της διοργάνωσης θα πάρουν οι δύο πρώτες ομάδες του κάθε ομίλου.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα οι βαθμολογίες και οι πίνακες των σκόρερς μετά την 2η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)

Αστέρας Αλιβερίου-Πρωτέας Σχηματαρίου 46-76

ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας 75-36

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-4 & 5/2)

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΑΓΕ Χαλκίδας

Α.Σ. Καρυστίας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 2 3 124-96 1-1
2 Α.Σ. Καρυστίας 2 3 86-113 1-1
3 Πρωτέας Σχηματαρίου 1 2 76-46 1-0
4 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 1 2 60-49 1-0
5 Αστ. Αλιβερίου 2 2 84-126 0-2

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 34
  2. Γκαβρίλοβιτς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 33
  3. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 29
  4. Ρέτσας Κ. (Αστ. Αλιβερίου) 27
  5. Κούτρας Ρ. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 24
  6. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 22
  7. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 22
  8. Κοφίτσας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 18
  9. Βασιλείου (Αστ. Αλιβερίου) 18
  10. Κούτρας Π. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 16
  11. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 15
  12. Μερδίτης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 14
  13. Καρκαλής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 13
  14. Μίσχος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 12
  15. Βογιατζής (Αστ. Αλιβερίου) 12
  16. Σπανομαρκίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 12
  17. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 10
  18. Αρβανίτης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 10

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  2. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  3. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  4. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  5. Λειβαδίτης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  6. Γκαβρίλοβιτς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  7. Μερδίτης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  8. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  9. Μπάνος (Αστ. Αλιβερίου) 1
  10. Βασιλείου (Αστ. Αλιβερίου) 1
  11. Τσέπας (Α.Σ. Καρυστίας) 1
  12. Σπανομαρκίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)

Έσπερος Λαμίας-Μπούκαλη 49-62

Κάδμος-Λοκρός 77-64

Ρεπό: Κένταυρος Λιβαδειάς

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-4 & 5/1)

Μπούκαλη-Κάδμος

Λοκρός-Κένταυρος Λιβαδειάς

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 2 4 159-130 2-0
2 Έσπερος Λαμίας 2 3 133-103 1-1
3 Μπούκαλη 1 2 62-49 1-0
4 Λοκρός 2 2 105-161 0-2
5 Κένταυρος Λιβ. 1 1 66-82 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Θεοδώρου (Κάδμος) 53
  2. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 53
  3. Ζότο (Λοκρός) 43
  4. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 35
  5. Ανέστης (Λοκρός) 34
  6. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 32
  7. Μπόγρης (Κάδμος) 28
  8. Σκούμας (Κάδμος) 28
  9. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 23
  10. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 21
  11. Καμπάς Π. (Μπούκαλη) 19
  12. Ξηρογιάννης (Λοκρός) 19
  13. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 18
  14. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 12
  15. Παπαγεωργίου Ν. (Μπούκαλη) 11
  16. Χαλεπλής (Έσπερος Λαμίας) 11
  17. Παντίσκας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 10
  18. Καραχρήστος (Έσπερος Λαμίας) 10

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 7
  2. Ανέστης (Λοκρός) 6
  3. Θεοδώρου (Κάδμος) 5
  4. Μπόγρης (Κάδμος) 3
  5. Σκούμας (Κάδμος) 3
  6. Ξηρογιάννης (Λοκρός) 3
  7. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 2
  8. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  9. Ζότο (Λοκρός) 2
  10. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 2
  11. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 2
  12. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 1
  13. Χαλεπλής (Έσπερος Λαμίας) 1
  14. Καραχρήστος (Έσπερος Λαμίας) 1
  15. Θανάσαινας (Κάδμος) 1
  16. Παπαγεωργίου (Λοκρός) 1
  17. Παπαγεωργίου Φ. (Μπούκαλη) 1
  18. Καμπάς Π. (Μπούκαλη) 1

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-29/1)

pannikolaou

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αστέρας Αλιβερίου-Πρωτέας Σχηματαρίου 46-76

pannikolaou

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Κάδμος-Λοκρός 77-64

pannikolaou