ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Έσπερος Λαμίας-Μπούκαλη 49-62

Με νίκη μπήκε στη β’ φάση του εφηβικού πρωταθλήματος η ομάδα των Μπούκαλη που επικράτησε του τυπικά γηπεδούχου, Έσπερου Λαμίας με 49-62.

Ισορροπημένο το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, (17-18 στο 10′ και 32-34 ημίχρονο), με τα Μπούκαλη να τρέχουν ένα επιμέρους 9-15 στο γ’ δεκάλεπτο και να προηγούνται με 41-49 στο 30′.

Ο Έσπερος δεν κατάφερε να επιστρέψει με την ομάδα του Πιτσιλιώνη να φτάνει στην τελική επικράτηση με 49-62.

Για τους νικητές Κιαμούρης και Καμπάς Π. σημείωσαν 21 και 19 πόντος αντίστοιχα, ενώ για τον Έσπερο, ο Κεφαλληνάκης είχε 22 και ο Χαρίλας 15 πόντους.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-18, 32-34, 41-49, 49-62.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης Μ.): Στεφανής, Σταμουλής 3, Καραναστάσης, Κεφαλληνάκης 22 (1), Χαρίλας 15, Χαλεπλής 2, Αλβανός, Καραχρήστος 1, Κύρκος 4, Γατσιώνης, Πιλάτος 4, Βλαχάκης.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Κιαμούρης 21 (2), Πατάγιας, Παπαγεωργίου Ν. 11, Καραχάλιος, Τριανταφύλλου, Καναβός, Παπαγεωργίου Φ. 5 (1), Αντωνόπουλος 4, Μαφούνης, Καμπάς Β., Παπακώστας 2, Καμπάς Π. 19 (1).