ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Σύλλας-Έσπερος Λαμίας 31-65

Με νίκη συνέχισε στο πρωτάθλημα κορασίδων ο Έσπερος Λαμίας, καθώς επικράτησε το Σάββατο στην Αιδηψό του Σύλλα με 31-65.

Η ομάδα της Αντωνίου προηγήθηκε στο ημίχρονο με 14-20 και με κορυφαία στην επίθεση την Καλτσά (32 πόντοι με 5 τρίποντα) άνοιξε την ”ψαλίδα” της διαφοράς στο β’ ημίχρονο φτάνοντας στη νίκη με τελικό σκορ 31-65.

Διαιτητές: Αποστόλου Δημ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-6, 14-20, 23-45, 31-65.

ΣΥΛΛΑΣ (Παπαργυρόπουλος): Γαλιατσάτου, Τσίγκα Κων. 4, Κοντογιάννη Ξ. 4, Μαστάϊ 9 (1), Σπανού 5 (1), Βασίλα 2, Παπασταμάτη 7 (1), Κοντογιάννη Αγγ.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Αντωνίου): Καλτσά Μαρ. 32 (5), Τζουβάρα Σοφ. 10, Φούντα Αργ. 7, Λούβαρη Μ. 4, Χαλβατζή Κων,. 2, Ντελίγια Ντ. 2. Προβοπούλου Κων., Καργαδούρου Λ. 2, Αναγνωστοπούλου Χρ. 6.