ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Άμφισσας-Απόλλων Λιβαδειάς 42-64

Παίρνοντας το προβάδισμα στο σκορ από την πρώτη περίοδο (14-28 στο 10′), ο Απόλλων Λιβαδειάς έφτασε δίκαια στην εκτός έδρας νίκη επί του ΓΑΣ Άμφισσας με τελικό σκορ 42-64.

Στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 23-38 και διατηρώντας τη διαφορά σε διψήφια νούμερα έφτασε στο +22 με τη λήξη του αγώνα.

Από τον ΓΑΣ Άμφισσας ο Α. Κοκολόγος ήταν ο πρώτος σκόρερ με 15 πόντους, ενώ από τους νικητές που το σκοράρισμα μοιράστηκε σχεδόν σε όλους τους παίκτες, ο Σαρίδης σημείωσε 10 (2) πόντους.

Διαιτητές: Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-28, 23-38, 31-45, 42-64.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας-Καρβέλης): Βελέντζας 11 (1), Βαρκούτας 11, Καραπλής, Μελετίου, Κοκολόγος Α. 15, Τσαφόγιαννος, Καραπλής Α., Κατσίμπρας 2, Σταματέλος, Μαμαρέλης 3, Τσικογιαννόπουλος, Ντάουτι.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ντάλλης): Γαβαλάς 5, Κωτσαδάμ 4, Ματθαίου 9, Αντωνίου 7, Ζητουνιάτης 9, Λίλιος 3 (1), Βλάχος, Τσότρας 8, Κεράστας 5 (1), Κατσής 2, Γιαννούλης 2, Σαρίδης 10 (2).