FEATURED Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Σκορ και θέαμα! Έσπερος My ΚΤΕΟ Λαμίας-Αναγ. Καρδίτσας 114-79

Ο Έσπερος My ΚΤΕΟ Λαμίας αντιμετώπισε το ματς απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας με σοβαρότητα και αυτό το στοιχείο από μόνο του αρκούσε για να δώσει μια ακόμα νίκη στην ομάδα του Σοφογιάννη, που ήταν εμφανώς ανώτερη από τον αντίπαλο της, φτάνοντας δίκαια και εύκολα στην τελική επικράτηση με 114-79, προσφέροντας σκορ και θέαμα στους φιλάθλους που βρέθηκαν στο ”Χαλκιοπούλειο”!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν από την αρχή αποφασισμένοι να καθαρίσουν τον αγώνα και το κατάφεραν χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες. Με καλή άμυνα και ευστοχία στην επίθεση ξέφυγαν στο 10′ με 32-13, έκλεισαν το ημίχρονο σε αυτά τα επίπεδα (55-36), για να μετατρέψουν το β’ ημίχρονο σε καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα, με τους πρωτοπόρους να φτάνουν στο ρελαντί στη νίκη με το εντυπωσιακό 114-79!

Διαιτητές: Γιαννούλης-Μπουγλός Ι.-Αβραμίδου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 32-13, 55-36, 82-59, 114-79.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΜΥ ΚΤΕΟ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης-Ζαρονικόλας): Κυριακόπουλος 10 (2), Βαζούκης 11 (1), Τζόρτζεβιτς 20, Μπακέας 15 (5), Αργύρης 4, Τεπετίδης 3 (1), Πελεκούδας, Μαγγελάκης, Κολοβός, Προδρόμου 27 (4), Παπαδάκης 16 (3), Μαντίκος 8 (2).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Κρομμύδας-Ούτος): Ζώρζος 11 (1), Ψυχογιός 18 (4), Πανταζής 2, Τουφεξής, Σταμέτης 6 (2), Τσιώτας 3, Μπαρμακέλλης, Καλλιάρας 24 (1), Λαφτσίδης 15.