B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αίαντας Αυλίδας-Αλίαρτος 53-61

Με το διπλό πέρασε από το κλειστό της Αυλίδας η Αλίαρτος πιάνοντας πολύ καλή εμφάνιση και κερδίζοντας με 53-61 τον Αίαντα.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και προηγήθηκαν με 18-9 στο 10′. ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση και με επιμέρους σκορ 9-25 στο β’ δεκάλεπτο, προσπέρασαν στο ημίχρονο με 27-32.

Η Αλίαρτος με καλά ποσοστά στην επίθεση έκλεισε μπροστά στο σκορ την γ’ περίοδο με 39-50, βάζοντας τις βάσεις για την τελική επικράτηση, η οποία ήρθε με 53-61.

Πρώτος σκόρερ ο Τσέκος για τους νικητές με 15 (1) πόντους, ενώ για τον Αίαντα Αυλίδας ο Κουμαρτζάκης σημείωσε 14 (1) πόντους.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-9, 27-32, 39-50, 53-61.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Μπάλας, Κουμαρτζάκης 14 (1), Δημηρόπουλος, Βαρδάκης, Χατζηστάμου 7, Ανθής, Αγκαλίου 12 (2), Μπέγκα 11 (1), Κατσαρός 9 (1), Αργυρός.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Σκαλτσάς-Νταήρης): Κατσιμίχας 9 (1), Τζανόπουλος Ε. 4 (1), Αχματιώτης 7 (1), Τζαβαρίνης 2, Λάζαρης 3, Τσιριμώκος 10 (2), Βλαχογιάννης, Αβράμπος 10, Αντωνίου 1, Τσέκος 15 (1).