FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Μαχητής απέναντι στον πρωτοπόρο! Γ.Σ. Σοφάδων-ΓΑΣ Άμφισσας 83-65

Απέναντι στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας ο ΓΑΣ Άμφισσας ήταν ανταγωνιστικός μέχρι εκεί που μπορούσε δείχνοντας καλά στοιχεία αλλά μην μπορώντας να αποφύγει την ήττα που ήρθε με τελικό σκορ 83-65.

Στην πρώτη περίοδο ο ΓΑΣ Άμφισσας ήταν πολύ καλός, έβαλε δύσκολα στους γηπεδούχους, με τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ (23-20).

Η διαφορά έγινε στη β’ περίοδο όταν οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις από την περιφέρεια και όχι μόνο για να προηγηθούν στο ημίχρονο με 55-38 βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη.

Στη γ’ περίοδο οι γηπεδούχοι διατήρησαν τη διαφορά σε αυτά τα επίπεδα, για να επικρατήσουν τελικά με 83-65.

Διαιτητές: Δικταπανίδης-Κασούμης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-20, 55-38, 68-50, 83-65.

Γ.Σ. ΣΟΦΑΔΩΝ (Παππάς-Ρίζος): Παππάς 17, Αλεξιάδης 23 (3), Σαλταγιάννης, Ζωιτσακος Χ. 1, Παπαϊωάννου 8, Γκαντής, Κακλαμάνος 17 (3), Αναγνωστόπουλος Χ., Θέος 11 (1), Δίκαρος 6.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας): Τσικνής 5 (1), Φουσέκης 2, Παπάδης, Τσάρας, Τσιγγενόπουλος 10, Ξαγάρας 9, Γκιζογιάννης 21 (6), Μαμαρέλης 7 (2), Ύμερι 12.