Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Πανευρυτανική-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 78-75

Με ντέρμπι ξεκίνησε ο γ’ όμιλος της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ και με την Πανευρυτανική να παίρνει τη νίκη στις λεπτομέρειες απέναντι στην ΓΑΣ Άμφισσας με 78-75!

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Καρπενησίου ήταν καλύτερη και προηγήθηκε με 42-33.

Στη συνέχεια όμως η ΓΑΣ Άμφισσας ανέβασε ρυθμό, μπήκε στη διεκδίκηση της νίκης, με τους γηπεδούχους να φτάνουν τελικά στην επικράτηση με 78-75.

Από την Πανευρυτανική οι Ρουμελιώτης Π και Τάκης πέτυχαν αντίστοιχα 21 και 19 πόντους και από τους φιλοξενούμενους πρώτοι σκόρερς ήταν οι Τσινταβής (24), Ρήγας (23) και Παπούλιας (21).

Διαιτητές: Πατάγιας-Ζαφείρη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 42-33, 56-54, 78-75.

ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ (Μπαλωμένου-Τσούμα): Ρουμελιώτης Π. 21 (4), Πιπέρας, Αρσενίου 12 (2), Λάνης 4, Χατζόπουλος, Γραμματίκας, Ρουμελιώτης Β. 3 (1), Μαυραγάνης 9, Ευθυμίου 3 (1), Τάκης 19 (2), Κορμάνος, Τσάνε 7 (1).

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ-ΑΚ. (Παπούλιας-Λαλάς): Φαρόπουλος 1, Μαργώνης, Παπαγλύμης, Μαλούχος, Μπενάκης, Τσινταβής 24 (1), Ρήγας 23, Κουτόνιας, Βουρνούς 1, Παπούλιας 21 (1), Δρίβας 1, Βενετσάνης 4.