FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Αίαντας Αυλίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 52-67

Σε εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα εφήβων, ο Πρωτέας Σχηματαρίου επικράτησε εκτός έδρας του Αίαντα Αυλίδας με 52-67 και σφράγισε την πρόκριση του ως πρώτος από τον γ’ όμιλο στη β’ φάση της διοργάνωσης.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ από την αρχή (8-21 στο 10′) ξέφυγαν στο ημίχρονο με 22-46 και έφτασαν στη νίκη με τελικό σκορ 52-67.

Από τον Αίαντα ξεχώρισε επιθετικά η τριάδα Χατζηστάμου, Κουμαρτζάκη, Δημητρίου και από τους νικητές ο Χαντζής με 30 πόντους ενώ τον ακολούθησαν οι Χαλάτσης (19) και Μπέτα (13).

Διαιτητές: Τσάλας Ι.-Γκογκορώσης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-21, 22-46, 35-56, 52-67.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Δημητρίου 12, Αργυρός, Μπάμπουρας 2, Κουμαρτζάκης 13 (2), Χατζηστάμου 14, Ανθής, Τζάνγκρα 2, Αναστασόπουλος 2, Χατζηϊωάννου 7 (1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 19 (1), Μπέτα 12, Λέρης, Σολομωνίδης, Χαντζής Κ. 30 (1), Τσιώλης 4, Ντανάσης 2, Σεφέρης, Τυφαρίκης, Κατσιμήτρος, Παπαγεωργίου, Σινγκ.