FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Άμφισσας-Αναγέννηση Λαμίας 49-54 (pics)

Η Αναγέννηση Λαμίας πέρασε νικηφόρα από την έδρα του ΓΑΣ Άμφισσας επικρατώντας με 49-54 και πλέον περιμένει το αποτέλεσμα του Έσπερου Λαμίας το μεσημέρι για να δει αν θα πάρει ή όχι την πρόκριση για την επόμενη φάση του πρωταθλήματος εφήβων.

Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 27-22 αλλά η Αναγέννηση με επιμέρους σκορ 6-17 στη γ’ περίοδο πήρε το προβάδισμα με 33-39 το οποίο και διατήρησε μέχρι τέλους φτάνοντας στη νίκη με 49-54.

Από τον ΓΑΣ Άμφισσας ο Λιαράκης σημείωσε 29 πόντους και από τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Γαλανός με 16 πόντους και τον ακολούθησαν οι Κουμπούρας-Αγγελόπουλος με 14 πόντους.

Διαιτητές: Πατάγιας-Ζαφείρη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-10, 27-22, 33-39, 49-54.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας): Βελέντζας, Βαρκούτας 4, Κοντογεώργος, Λιαράκης 29 (3), Κοκολόγος Α. 4, Κωνσταντίνου 6, Παναγιωτόπουλος, Καραπλής, Τσαφόγιαννος, Μαμαρέλης 2, Δελμούζος 4, Νταούτι.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Αθανασόπουλος 7, Τσακωνίτης, Αγγελόπουλος 14 (1), Κουμπούρας 14, Μαυράκης 3, Αλεξόπουλος, Κεφαλάς, Γαλανός 16, Τσίκνας.