FEATURED ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 60-32

Σε αγώνα για το πρωτάθλημα νεανίδων που έγινε την Τρίτη στο κλειστό της Πειραϊκής, η ΑΕΕΠ Χαλκίδας νίκησε τον ΓΑΣ Βασιλικού με 60-32 και έκανε ένα ακόμα βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος.

Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας μετά την πρώτη περίοδο πήρε καθαρό προβάδισμα στο σκορ και έφτασε δίκαια στην τελική επικράτηση απέναντι στη μαχητική ομάδα του Βασιλικού.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-5, 30-12, 50-24, 60-32.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τσαούσης): Καπουρίτη 2, Δούκα Σ. 2, Μήτρογλου 1, Ανδρούτσου 26, Μωραϊτη 2, Σαμαντά 10, Δούκα Μ, Μουργιά, Μουρατίδη 11 (1), Χουλιαρά Δ. 6.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Λέφας): Μουλκιαρώτη 2, Γουργιώτη, Βενιζέλου, Κόντου, Παπαστεφανή 19, Μητροκώστα 4, Ροκκάκη Σ., Κολυβά 6, Ροκκάκη Π. 1.