U-21

U-21: Αποτελέσματα & Βαθμολογίες (8η αγωνιστική)

Στο πρωτάθλημα U-21, στο οποίο ξεκίνησε ο δεύτερος γύρος, συμμετέχουν τρεις ομάδες από την ΕΣΚΑΣΕ (ΑΓΕ Χαλκίδας, Πρωτέας Σχηματαρίου, Αίαντας Αυλίδας), σε τρεις διαφορετικούς ομίλους.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματα, βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική στους ομίλους των ομάδων της ΕΣΚΑΣΕ μετά από 8 αγωνιστικές αλλά και με αρκετές εκκρεμότητες λόγω αναβολών αγώνων που έχουν προκύψει:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΓΕ Χαλκίδας-Άρης Πετρούπολης 89-68

Γλυκά Νερά-Αγ. Στέφανος 86-80

Αγ. Νικόλαος-Κορωπί αναβλήθηκε

Κουκουβάουνες-Εκπ. Πλάτωνα αναβλήθηκε

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η 4-6/1)

Κορωπί-Κουκουβάουνες

Εκπ. Πλάτωνα-ΑΓΕ Χαλκίδας

Άρης Πετρούπολης-Γλυκά Νερά

Παλλήνη-Αγ. Στέφανος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 6 11 501-432 5-1
2 Αγ. Στέφανος 7 11 563-537 4-3
3 Άρης Πετρούπολης 7 10 549-528 3-4
4 Παλλήνη 6 9 448-472 3-3
5 Κορωπί 5 9 383-332 4-1
6 Γλυκά Νερά 6 9 445-451 3-3
7 Κουκουβάουνες 7 9 448-519 2-5
8 Εκπ. Πλάτωνα 6 7 443-509 1-5

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Τρίτωνας-Eurohoops Academy 66-74

Πανιώνιος-Χολαργός 69-61

Πρωτέας Σχηματαρίου-Προοδευτική 83-45

Καρέας-Νίκη Αμαρουσίου αναβλήθηκε

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η-4/1)

Νίκη Αμαρουσίου-Πρωτέας Σχηματαρίου

Χολαργός-Προοδευτική

Πανιώνιος-Τρίτωνας

Καρέας-Eurohoops Academy

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Χολαργός 8 14 636-522 6-2
2 Eurohoops Academy 7 12 461-404 5-2
3 Νίκη Αμαρουσίου 6 11 524-416 5-1
4 Πανιώνιος 6 11 459-404 5-1
5 Τρίτωνας 8 10 595-654 2-6
6 Πρωτέας Σχηματαρίου 6 9 425-393 3-3
7 Καρέας 7 9 502-522 2-5
8 Προοδευτική 8 8 357-431 0-8

 

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Λαύριο-Αίαντας Αυλίδας 90-58

Κηφισιά-Πέραμα 68-65

Δραπετσώνα-Φιλοθέη αναβλήθηκε

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η-4/1)

Αίαντας Αυλίδας-Δραπετσώνα

Φιλοθέη-Μίλωνας

Λαύριο-Πέραμα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4ος ΟΜΙΛΟΣ)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Δραπετσώνα 5 10 406-303 5-0
2 Λαύριο 4 9 389-281 4-1
3 Κηφισιά 7 9 411-480 2-5
4 Μίλωνας 4 7 346-234 3-1
5 Ερμής Περάματος 5 7 290-306 2-3
6 Αίαντας Αυλίδας 6 7 301-467 1-5
7 Αργυρούπολη 4 5 216-299 1-3
8 Φιλοθέη 4 5 254-326 1-3

 

Σχετικά άρθρα

U-21: Πρωτέας Σχηματαρίου-Eurohoops Academy 64-77

pannikolaou

U-21: Παίζουν σήμερα Πρωτέας Σχηματαρίου-Eurohoops Academy

pannikolaou

U-21: Eurohoops Academy Λεόντειος-Πρωτέας Σχηματαρίου 71-67

pannikolaou