ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Πρωτάθλημα ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (14η αγωνιστική-ΤΕΛΙΚΗ)

Ολοκληρώθηκε η α’ φάση στο πρωτάθλημα κορασίδων με εξ αναβολής αγώνες, με 7 ομάδες (4 από τον α’ όμιλο και 3 από το β’ όμιλο), να προκρίνονται στη β’ φάση, η κλήρωση της οποίας έγινε το μεσημέρι της Τρίτης 28/2.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματαβαθμολογίες και σκόρερς μετά τους αγώνες της 14ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (14η)

Αίας Αλιβερίου-ΓΑΣ Βασιλικού 46-50

ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 27-84

Αστέρας Αλιβερίου-Απόλλων Χαλκίδας 20-0 α.α.

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στη β’ φάση προκρίθηκαν:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-Α.Ε.Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Αστ. Αλιβερίου 12 21 521-400 9-3
2 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 12 21 639-353 10-2
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 12 20 611-477 8-4
4 ΓΑΣ Βασιλικού 12 19 546-428 7-5
5 Απόλλων Χαλκίδας 12 17 487-441 6-6
6 Αίας Αλιβερίου 12 14 463-570 2-10
7 ΑΓΕ Χαλκίδας 12 12 240-787 0-12
  • Οι Α.Ε.Ν. Αρτάκης και Απόλλων Χαλκίδας έχουν από ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μουρατίδη Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 251
  2. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 235
  3. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 180
  4. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 163
  5. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 143
  6. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 139
  7. Καλογήρου (Αίας Αλιβερίου) 138
  8. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 132
  9. Σαμαντά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 123
  10. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 117
  11. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 111
  12. Λούκου (Αστέρας Αλιβερίου) 105
  13. Λασπά Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 95
  14. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 94
  15. Πέππα Σ. (Αστέρας Αλιβερίου) 91
  16. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 90
  17. Λάρη (Αστέρας Αλιβερίου) 74
  18. Μουργιά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 68
  19. Μητροκώτσα (ΓΑΣ Βασιλικού) 66
  20. Μήτρογλου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 65
  21. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 61
  22. Κολυβά (ΓΑΣ Βασιλικού) 50
  23. Καπουρίτη (Απόλλων Χαλκίδας) 49
  24. Κωνσταντάγγα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 49
  25. Κωνσταντάγγα Χ. (Αστέρας Αλιβερίου) 46

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μουρατίδη Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 9
  2. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 9
  3. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 7
  4. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 6
  5. Λασπά Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 5
  6. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 5
  7. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  8. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  9. Οικονομίδη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  10. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  11. Γκλιάτη (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  12. Αυγερινού (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  13. Κωνσταντάγγα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 2
  14. Μήτρογλου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  15. Τόλια (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  16. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  17. Παπασταμάτη (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  18. Κατσουλιέρη (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  19. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 1
  20. Μπάνου (Αίας Αλιβερίου) 1
  21. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η)

Έσπερος Λαμίας-ΓΑΣ Άμφισσας 44-20

Κάδμος-Σύλλας αναβλήθηκε 20-0 α.α.

Ρεπό: Άρης Θήβας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην επόμενη φάση προκρίθηκαν:

ΚΑΔΜΟΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 8 14 361-279 6-2
2 Άρης Θήβας 8 13 386-286 5-3
3 Έσπερος Λαμίας 8 13 377-308 5-3
4 ΓΑΣ Άμφισσας 8 12 326-307 4-4
5 Σύλλας 8 6 146-441 0-8
6
  • Ο Σύλλας έχει δύο μηδενισμούς. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 190
  2. Σκούμα (Κάδμος) 132
  3. Τσαφόγιαννου Κ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 118
  4. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 117
  5. Τσικνή (ΓΑΣ Άμφισσας) 104
  6. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 75
  7. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 75
  8. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 54
  9. Πελώνη (Άρης Θήβας) 54
  10. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 52
  11. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 48
  12. Γεωργούση (Κάδμος) 47
  13. Αναγνωστοπούλου (Έσπερος Λαμίας) 41
  14. Φίλη (Κάδμος) 38
  15. Μαστάϊ (Σύλλας) 36
  16. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 34
  17. Παγώνη (Άρης Θήβας) 33
  18. Κατινιώτη (ΓΑΣ Άμφισσας) 30
  19. Τσαρούχα (Άρης Θήβας) 30
  20. Παπασταμάτη (Σύλλας) 28
  21. Σπανού (Σύλλας) 26
  22. Τσαρούχα (ΓΑΣ Άμφισσας) 25

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 12
  2. Σκούμα (Κάδμος) 11
  3. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 11
  4. Τσαφόγιαννου Κ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 6
  5. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 5
  6. Μαστάϊ (Σύλλας) 4
  7. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 4
  8. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 3
  9. Κοντογιάννη (Σύλλας) 3
  10. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 3
  11. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 2
  12. Τσικνή (ΓΑΣ Άμφισσας) 2
  13. Βασίλα (Σύλλας) 2
  14. Σπανού (Σύλλας) 2
  15. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 1
  16. Πελώνη (Άρης Θήβας) 1
  17. Γαλιατσάτου (Σύλλας) 1
  18. Παπασταμάτη (Σύλλας) 1

Σχετικά άρθρα

Ξεκινά η διαδικασία επιστροφής εξόδων διαιτητών-κριτών για αγώνες του αναπτυξιακού

pannikolaou

Παγκορασίδων Ιταλία-Ελλάδα 73-40: Κακαρά και Σκούμα πέτυχαν από 5 πόντους

pannikolaou

Στην Εθνική Παγκορασίδων Κακαρά και Σκούμα! Έκαναν ντεμπούτο απέναντι στην Ισπανία!

pannikolaou