FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Εύκολη επικράτηση! (ΑΓΕ Χαλκίδας-ΧΒΑ 89-62)

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο η ΑΓΕΧ πήρε προβάδισμα ασφαλείας και έφτασε άνετα στη νίκη απέναντι στην ΧΒΑ με 89-62 και πέτυχε την 7η της νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 10-11 στο 6′ αλλά από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση και προηγήθηκαν με 22-15 στο 10′ και πήραν διαφορά με 47-30 στο ημίχρονο.

Ανάλογη και η συνέχεια με το σκορ στο 30′ να γίνεται 71-48 και την ΑΓΕΧ να επικρατεί με το τελικό 89-62.

Ο Φραγκούλης με 20 ήταν ο πρώτος σκόρερ της ΑΓΕΧ και τον ακολούθησε ο Γεωργουσόπουλος με 16 (4) πόντους. Για την ΧΒΑ ο Κικίδης πέτυχε 16 (3) πόντους.

Διαιτητές: Τσάλας Γ.-Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-15, 47-30, 71-48, 89-62.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Πανούσης-Μπρούζος): Γεωργουσόπουλος 16 (4), Μεσίνι 8 (1), Καρκαλής, Καζάνας 18 (2), Μάρκου 12, Παρμενίδης 11 (2), Φραγκούλης 20, Πετρόπουλος, Γκαβρίλοβιτς 4, Κουτής.

ΧΒΑ (Κουτσογιάννης): Ηλιάδης, Κουτσογιάννης 9 (3), Τσώκος Η. 3, Ζορμπάνος 5 (1), Αποστόλου, Κατσίκι 1, Χατζηστάμου 19, Τσώκος Ι. 3, Γυφτονικολός 2, Μαρκάκης 4, Κικίδης 16 (3), Τζαμουράνης.