FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Ήττα στο εξ αναβολής! Ανόρθωση Βόλου-ΓΑΣ Άμφισσας 82-62

Στον εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, ο ΓΑΣ Άμφισσας ηττήθηκε από την Ανόρθωση Βόλου με 82-62.

Δύο πρόσωπα για τους νεοφώτιστους στο παιχνίδι, ένα πολύ καλό στο ξεκίνημα του και ένα κακό στο β’ ημίχρονο ιδίως στην άμυνα, που έδωσαν το δικαίωμα στους γηπεδούχους να φτάσουν στη νίκη με 20 πόντους διαφορά.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι, προηγήθηκαν με 11-16 στην α’ περίοδο, αλλά στη συνέχεια η Ανόρθωση κατάφερε να βρεις λύσεις στην επίθεση και να προηγηθεί με 36-28 στο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι έλεγξαν τον ρυθμό στο β’ ημίχρονο, διατήρησαν τη διαφορά σε αυτά τα επίπεδα ασφαλείας για να επικρατήσουν τελικά με 82-62.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-16, 36-28, 59-43, 82-62.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Καραγεώργος 21 (6), Τσούμας, Γκοντόπουλος 11 (2), Ιλτσόγλου 6 (1), Ζησόπουλος 3 (1), Μπόγδανος 9 (1), Τσιακλαγκάνος, Σταθούρος 3, Σιμάκης 9, Σκαμαγκάς, Φιλίππου 4, Παρασκευάς 16.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας): Τσικνής, Οικονόμου 5, Παπάδης 10, Τσιγγενόπουλος 13 (1), Ξαγάρας 2, Γκιζόγιαννης 16 (2), Μαμαρέλης 3, Υμέρι 13 (1).