Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Μαυρομάτι 72-66

Μεγάλο ντέρμπι στην Αρτάκη, με σασπένς, ένταση και πολλά φάουλ, με τη γηπεδούχο ομάδα να επικρατεί με 72-66 απέναντι στο Μαυρομάτι!

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα, προηγήθηκαν με 23-12 στο 10′ και 40-33 στο ημίχρονο, για να γίνει ντέρμπι το ματς στο β’ ημίχρονο.

Στην τελευταία περίοδο και ιδίως προς το τέλος ο αγώνας πήγε στις βολές, με την Αρτάκη να πετυχαίνει τους 10 τελευταίους πόντους της από τη γραμμή των βολών και το Μαυρομάτι με τη σειρά του να σημειώνει τους τελευταίους 6 πόντους του από τη γραμμή της…φιλανθρωπίας και τους γηπεδούχους να φτάνουν στη νίκη με τελικό σκορ 72-66!

Από τους γηπεδούχους οι Γ. Χατζησωτηρίου και Κανατάς πέτυχαν από 19 πόντους, ενώ από το Μαυρομάτι ο Σιαμανδούρας σημείωσε 23 πόντους και τον ακολούθησε ο Χατζής με 19 πόντους.

Διαιτητές: Γκαράς-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-12, 40-33, 58-55, 72-66.

Α.Ε.Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Δάγκουλας-Παπαπέτρου): Χατζησωτηρίου Γ., Κάππος, Χατζησωτηρίου Μ. 19 (1), Ριζούλης 3, Βοσνιάδης, Μάλλιαρης 5, Φλώρος 9, Τσαντσαράκης 11, Κανατάς 19, Ντεγιάννης 6, Γιοβάνοβιτς, Παπαδόπουλος.

ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ (Γερμανός): Κωστόπουλος, Τζαβίδας, Μπαλαντίνης, Χατζής 19 (3), Μαρίνης 3, Χαρέμης 5 (1), Λιαμπότης 7, Σιαμανδούρας 23, Λάμπρου 4, Μπόγρης, Λουϊζος 5, Δρίτσας.