FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μαυρομάτι-ΠΑΠΕΛ 52-90

Σε εξ αναβολής αγώνα που έγινε την Κυριακή, η ΠΑΠΕΛ πέτυχε μια ακόμα εμφατική νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ, κερδίζοντας αυτή τη φορά εκτός έδρας το Μαυρομάτι με 52-90.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 7-20 για να τελειώσει το ημίχρονο με 21-41. Με πολύ καλό γ’ 10λεπτο η ΠΑΠΕΛ ξέφυγε με 28-68 για να επικρατήσει τελικά με 52-90.

Σιαμανδούρας και Λιαμπότης οι πρώτοι σκόρερς των γηπεδούχων ενώ από τους νικητές που είχαν 5 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, ο Τσακός σημείωσε 24 πόντους και τον ακολούθησαν οι Τζάνος, Μάμμας που σκόραραν από 15 πόντους.

Διαιτητές: Μυτιληνάκης-Γκογκορώσης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-20, 21-41, 28-68, 52-90.

ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ (Μανάρας-Δριτσούλας): Μπαλαντίνης 2, Χατζής 6, Παπανικολάου, Δρίτσας 2, Λιαμπότης 15 (2), Σιαμανδούρας 18, Λάμπρου 2, Λουϊζος 3, Κοβός 4 (1).

ΠΑΠΕΛ (Γαλάνης): Παπαγεωργίου, Χαρλαβάνης 12 (4), Τσακός 24, Τζάνος 15 (3), Πούλος, Σιαραψής, Μίχας, Παπαδόπουλος 5, Πριόνας 3, Τριανταφύλλου 13, Τάρλας 3, Μάμμας 15 (3).

• Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.