FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Κάδμος-Έσπερος Λαμίας 66-75

Ο Έσπερος Λαμίας πέτυχε μεγάλη νίκη μέσα στη Θήβα επί του Κάδμου με 66-75 και παρέμεινε ζωντανός στο κυνήγι της πρόκρισης στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 10-18 στο 10′ με τον Κάδμο να κάνει ένα πολύ καλό τρίτο 10λεπτο και να προσπερνάει με 59-55.

Στο τελευταίο 10λεπτο ο Έσπερος βρήκε λύσεις από την περιφέρεια, πέτυχε δύο τρίποντα με Σταμούλη και Πιλάτο, ξέφυγε στο σκορ και πήρε τη νίκη με 66-75!

Από τον Κάδμο που με αυτή την ήττα έμεινε εκτός πρόκρισης, ο Μπόγρης πέτυχε 28 (5) πόντους. Από τον Έσπερο που θα παίξει την πρόκριση την τελευταία αγωνιστική, ο Χαρίλας σημείωσε 29 πόντους.

Διαιτητές: Τσάλας Ι.-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-18, 31-39, 59-55, 66-75.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Σκούμας 7 (1), Θεοδώρου 19 (3), Αναστασίου Δ. 4, Θανάσαινας 2, Μπόγρης 28 (5), Κόλλιας, Καρανάσιος, Αναστασίου Δ.Μ., Γιαννακός, Λώλος, Μπάκας, Αρβανίτης 6 (2).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης Μ.): Σταμούλης 13 (2), Κεφαλληνάκης 11, Χαρίλας 29 (1), Χαλεπλής 2, Αλβανός, Καραχρήστος 11 (3), Στεφανής, Γαρτσιώνης, Πιλάτος 9 (1), Νήμας.