FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (20η αγωνιστική-24/3)

Σε δύο δόσεις θα διεξαχθεί η 20η αγωνιστική, που ξεκίνησε σήμερα με δύο αγώνες και θα ολοκληρωθεί αύριο Σάββατο 25 Μαρτίου με τα υπόλοιπα τρία ματς, ενώ δεν θα γίνει λόγω πένθους ο αγώνας Απόλλων Λιβαδειάς-Πρωτέας Σχηματαρίου.

Ο Κένταυρος Λιβαδειάς πέρασε νικηφόρα από την Αταλάντη κερδίζοντας τον Λοκρό με 73-78 διατηρώντας την απόσταση ασφαλείας όσο αφορά την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος από τον δεύτερο Κάδμο.

Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας νίκησε την ΧΒΑ με 75-60 και έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή φτάνοντας τις 6 νίκες στο φετινό πρωτάθλημα.

Ρεπό έχει ο Τελεθριακός.

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά τη 20η αγωνιστική:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (20η)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΧΒΑ 75-60

Λοκρός-Κένταυρος Λιβαδειάς 73-78

Γ.Σ. Ιτέας-Κάδμος (25/3-18:00)

ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Ε. Καρύστου (25/3-18:00)

Άρης Θήβας-ΑΓΕ Χαλκίδας (25/3-18:00)

Απόλλων Λιβαδειάς-Πρωτέας Σχηματαρίου αναβλήθηκε

Ρεπό: Τελεθριακός

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21η 1/4)

ΧΒΑ-Λοκρός

Κένταυρος Λιβαδειάς-Γ.Σ. Ιτέας

Κάδμος-ΓΑΣ Βασιλικού

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

ΑΓΕ Χαλκίδας-Απόλλων Λιβαδειάς

Τελεθριακός-Άρης Θήβας

Ρεπό: Α.Ε. Καρύστου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΣΕ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 19 38 1631-1400 19-0
2 Κάδμος 18 34 1391-1055 16-2
3 Α.Ε. Καρύστου 18 29 1406-1287 13-5
4 Πρωτέας Σχημ. 17 28 1200-1104 11-6
5 ΑΓΕ Χαλκίδας 17 27 1337-1110 10-7
6 Λοκρός 18 26 1264-1312 8-10
7 Άρης Θήβας 18 25 1200-1262 7-11
8 Απόλλων Λιβ. 18 25 1263-1331 7-11
9 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 19 25 1247-1386 6-13
10 Γ.Σ. Ιτέας 17 23 1098-1188 6-11
11 ΓΑΣ Βασιλικού 17 22 1173-1270 5-12
12 Τελεθριακός 18 22 1066-1281 4-14
13 ΧΒΑ 18 22 1121-1412 4-14
  • Το Α.Ε. Καρύστου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 427
  2. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 425
  3. Ματζιώρης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 378
  4. Μάτος Αν. (Λοκρός) 377
  5. Ντάλλης (Απόλλων Λιβαδειάς) 361
  6. Καζάνας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 360
  7. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 353
  8. Γκιζόγιαννης Ανδρ. (Κάδμος) 348
  9. Δημητριάδης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 342
  10. Κικίδης Π. (ΧΒΑ) 295
  11. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 294
  12. Χατζηστάμου (ΧΒΑ) 255
  13. Γαρμπής (Κένταυρος Λιβαδειάς) 253
  14. Νασάκης (ΓΑΣ Βασιλικού) 246
  15. Κολοβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 243
  16. Χαρατσής Ι. (Άρης Θήβας) 243
  17. Γκρινιάρης (Κάδμος) 243
  18. Αγγελέτος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 234
  19. Πέττας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 226
  20. Καλούδης (Α.Ε. Καρύστου) 222
  21. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 216
  22. Φραγκούλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 209
  23. Χάλιος (Άρης Θήβας) 206
  24. Τσιώλης (ΓΑΣ Βασιλικού) 196
  25. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 195

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 61
  2. Ματζιώρης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 54
  3. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 49
  4. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 47
  5. Μάτος Αν. (Λοκρός) 47
  6. Βέλλιος (Απόλλων Λιβαδειάς) 43
  7. Τερματζίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 41
  8. Κικίδης Π. (ΧΒΑ) 38
  9. Καζάνας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 37
  10. Αργυρίου (ΓΑΣ Βασιλικού) 35
  11. Αγγελέτος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 35
  12. Γαρμπής (Κένταυρος Λιβαδειάς) 32
  13. Χαρατσής Ι. (Άρης Θήβας) 32
  14. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 31
  15. Βουρτζούμης (Άρης Θήβας) 31
  16. Μπόλματης (Λοκρός) 31
  17. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 30
  18. Παπανικολάου (Τελεθριακός) 29
  19. Κουτσογιάννης (ΧΒΑ) 28
  20. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 25
  21. Γκρινιάρης (Κάδμος) 24
  22. Καλούδης (Α.Ε. Καρύστου) 24
  23. Μολές (Γ.Σ. Ιτέας) 24
  24. Ντάλλης (Απόλλων Λιβαδειάς) 23
  25. Νασάκης (ΓΑΣ Βασιλικού) 22

 

Σχετικά άρθρα

Final-8 παίδων: Ήττα στις λεπτομέρειες! Γ.Σ. Ιτέας-Ηράκλειο 54-61

pannikolaou

Final-8 κορασίδων: Μεγάλη νίκη και φουλ για 5η θέση! Απόλλων Χαλκίδας-Απόλλων Πάτρας 75-43

pannikolaou

Πήρε Ζαρμακούπη ο Εθνικός Λιβαδειάς!

pannikolaou