FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (20η αγωνιστική-25 Μαρτίου)

Με τους υπόλοιπους τρεις αγώνες ολοκληρώθηκε σήμερα η 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑΣΕ που ξεκίνησε χθες με δύο αγώνες σε Χαλκίδα και Αταλάντη.

Ο Κάδμος πέρασε νικηφόρα από την Ιτέα κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 58-66. Η ΑΓΕ Χαλκίδας πέτυχε νέα νίκη, αυτή τη φορά στη Θήβα επί του Άρη με 67-78 με τον Μάρκου να πετυχαίνει 41 πόντους, ενώ στο μεγάλο ντέρμπι του Βασιλικού, το Α.Ε. Καρύστου πήρε τη νίκη στην παράταση απέναντι στους γηπεδούχους με 74-81.

Χθες, ο Κένταυρος Λιβαδειάς πέρασε νικηφόρα από την Αταλάντη κερδίζοντας τον Λοκρό με 73-78, ενώ η ΑΕΕΠ Χαλκίδας επικράτησε της ΧΒΑ με 75-60.

Ο αγώνας Απόλλων Λιβαδειάς-Πρωτέας Σχηματαρίου δεν έγινε λόγω πένθους από τον αιφνίδιο θάνατο του Τάσου Μπαλάφα που συγκλόνισε την περασμένη τρίτη ολόκληρο το μπασκετικό στερέωμα.

Ρεπό είχε ο Τελεθριακός.

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά τη 20η αγωνιστική:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (20η)

Γ.Σ. Ιτέας-Κάδμος 58-66

ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Ε. Καρύστου 74-81

Άρης Θήβας-ΑΓΕ Χαλκίδας 67-78

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΧΒΑ 75-60

Λοκρός-Κένταυρος Λιβαδειάς 73-78

Απόλλων Λιβαδειάς-Πρωτέας Σχηματαρίου αναβλήθηκε

Ρεπό: Τελεθριακός

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21η 1/4)

ΧΒΑ-Λοκρός

Κένταυρος Λιβαδειάς-Γ.Σ. Ιτέας

Κάδμος-ΓΑΣ Βασιλικού

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

ΑΓΕ Χαλκίδας-Απόλλων Λιβαδειάς

Τελεθριακός-Άρης Θήβας

Ρεπό: Α.Ε. Καρύστου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΣΕ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 19 38 1631-1400 19-0
2 Κάδμος 19 36 1457-1113 17-2
3 Α.Ε. Καρύστου 19 31 1487-1361 14-5
4 ΑΓΕ Χαλκίδας 18 29 1415-1177 11-7
5 Πρωτέας Σχημ. 17 28 1200-1104 11-6
6 Λοκρός 18 26 1264-1312 8-10
7 Άρης Θήβας 19 26 1267-1340 7-12
8 Απόλλων Λιβ. 18 25 1263-1331 7-11
9 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 19 25 1247-1386 6-13
10 Γ.Σ. Ιτέας 18 24 1156-1254 6-12
11 ΓΑΣ Βασιλικού 18 23 1247-1351 5-13
12 Τελεθριακός 18 22 1066-1281 4-14
13 ΧΒΑ 18 22 1121-1412 4-14
  • Το Α.Ε. Καρύστου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 448
  2. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 437
  3. Καζάνας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 381
  4. Ματζιώρης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 378
  5. Μάτος Αν. (Λοκρός) 377
  6. Ντάλλης (Απόλλων Λιβαδειάς) 361
  7. Γκιζόγιαννης Ανδρ. (Κάδμος) 361
  8. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 353
  9. Δημητριάδης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 342
  10. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 335
  11. Κικίδης Π. (ΧΒΑ) 295
  12. Νασάκης (ΓΑΣ Βασιλικού) 267
  13. Χαρατσής Ι. (Άρης Θήβας) 260
  14. Γκρινιάρης (Κάδμος) 259
  15. Χατζηστάμου (ΧΒΑ) 255
  16. Γαρμπής (Κένταυρος Λιβαδειάς) 253
  17. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 243
  18. Κολοβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 243
  19. Καλούδης (Α.Ε. Καρύστου) 243
  20. Αγγελέτος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 234
  21. Χάλιος (Άρης Θήβας) 232
  22. Πέττας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 226
  23. Φραγκούλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 214
  24. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 213
  25. Τσιώλης (ΓΑΣ Βασιλικού) 209

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 63
  2. Ματζιώρης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 54
  3. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 51
  4. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 49
  5. Μάτος Αν. (Λοκρός) 47
  6. Βέλλιος (Απόλλων Λιβαδειάς) 43
  7. Τερματζίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 41
  8. Αργυρίου (ΓΑΣ Βασιλικού) 40
  9. Κικίδης Π. (ΧΒΑ) 38
  10. Καζάνας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 37
  11. Αγγελέτος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 35
  12. Χαρατσής Ι. (Άρης Θήβας) 34
  13. Βουρτζούμης (Άρης Θήβας) 33
  14. Γαρμπής (Κένταυρος Λιβαδειάς) 32
  15. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 32
  16. Μπόλματης (Λοκρός) 31
  17. Μολές (Γ.Σ. Ιτέας) 31
  18. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 30
  19. Παπανικολάου (Τελεθριακός) 29
  20. Κουτσογιάννης (ΧΒΑ) 28
  21. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 27
  22. Γκρινιάρης (Κάδμος) 27
  23. Καλούδης (Α.Ε. Καρύστου) 26
  24. Νασάκης (ΓΑΣ Βασιλικού) 25
  25. Ντάλλης (Απόλλων Λιβαδειάς) 23

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (15-16 Ιουνίου)

pannikolaou

Τελικός Πολεμικής Αεροπορίας: 114 Π.Μ.-Μ. ΓΕΑ 73-77

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (15-16/6)

pannikolaou