Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (Εξ αναβολής-8/3)

Με έναν εξ αναβολής αγώνα για τον α’ όμιλο συνεχίστηκε την Τετάρτη 8 Μαρτίου το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι πίνακες των σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Ληλάντιο-Πανευβοϊκός 63-44

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-12/3)

Ληλάντιο-Αίας Αλιβερίου

Ερέτρια-Α.Σ. Καρυστίας

Α.Ο. Κύμης-Πανευβοϊκός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Ληλάντιο 4 8 280-202 4-0
2 Πανευβοϊκός 5 8 315-289 3-2
3 Ερέτρια 5 8 339-265 3-2
4 Αίας Αλιβερίου 5 6 287-330 1-4
5 Α.Σ. Καρυστίας 3 5 181-172 2-1
6 Α.Ο. Κύμης 4 4 203-348 0-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Πάττας (Πανευβοϊκός) 82
  2. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 74
  3. Καλαμισδράκης (Α.Ο. Κύμης) 68
  4. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 64
  5. Βασιλείου (Ληλάντιο) 63
  6. Καρύκας (Α.Σ. Καρυστίας) 60
  7. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 60
  8. Κόφφας (Ληλάντιο) 50
  9. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 49
  10. Μπαλάφας (Ερέτρια) 47
  11. Γαλάνης (Ληλάντιο) 41
  12. Κανάκης (Ερέτρια) 39
  13. Λυμπέρης (Ερέτρια) 39
  14. Κουσερής (Ληλάντιο) 38
  15. Μπάσα (Ερέτρια) 37
  16. Μάλλιος (Αίας Αλιβερίου) 33
  17. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 32
  18. Βεζυρτζόγλου Αν. (Ερέτρια) 31
  19. Μπούχερτ (Α.Σ. Καρυστίας) 31
  20. Σαμαράς (Αίας Αλιβερίου) 30

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 12
  2. Λυμπέρης (Ερέτρια) 10
  3. Μπάσα (Ερέτρια) 8
  4. Αποστολίδης (Ερέτρια) 8
  5. Βασιλείου (Ληλάντιο) 7
  6. Καρύκας (Α.Σ. Καρυστίας) 7
  7. Φερμελής (Αίας Αλιβερίου) 7
  8. Κουσερής (Ληλάντιο) 6
  9. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 6
  10. Γκουντελάκης (Ληλάντιο) 5
  11. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 5
  12. Καλαμισδράκης (Α.Ο. Κύμης) 5
  13. Καραφύλλας(Πανευβοϊκός) 4
  14. Τσοκάνης (Ερέτρια) 4
  15. Βεζυρτζόγλου Αν. (Ερέτρια) 4
  16. Ψαριανός (Α.Ο. Κύμης) 4
  17. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  18. Γιαννάκας (Ερέτρια) 3
  19. Πάττας (Πανευβοϊκός) 3
  20. Καλορίτης (Α.Ο. Κύμης) 3
  21. Γαλάνης (Ληλάντιο) 3
  22. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 3

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Αίολος Χαλκίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 48-52

Μαυρομάτι-Φιλαθλητικός 72-51

Δόξα Ψαχνών-ΠΑΠΕΛ 42-81

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-12/3)

Μαυρομάτι-Αίολος Χαλκίδας

Δόξα Ψαχνών-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

Φιλαθλητικός-ΠΑΠΕΛ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΠΑΠΕΛ 5 10 460-228 5-0
2 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 4 7 253-276 3-1
3 Μαυρομάτι 5 7 329-323 2-3
4 Αίολος Χαλκίδας 4 6 222-238 2-2
5 Δόξα Ψαχνών 4 5 225-277 1-3
6 Φιλαθλητικός 4 4 177-344 0-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 91
  2. Σιαμανδούρας (Μαυρομάτι) 89
  3. Στυλιαράς (Δόξα Ψαχνών) 75
  4. Τριανταφύλλου (ΠΑΠΕΛ) 73
  5. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 60
  6. Χατζής (Μαυρομάτι) 58
  7. Μαρίνης (Μαυρομάτι) 58
  8. Χατζησωτηρίου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 54
  9. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 53
  10. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 51
  11. Κανατάς (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 51
  12. Αλμπέρτης Μ. (Δόξα Ψαχνών) 49
  13. Μάμμας (ΠΑΠΕΛ) 48
  14. Τζάνος (ΠΑΠΕΛ) 47
  15. Φλώρος (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 47
  16. Λιαμπότης (Μαυρομάτι) 44
  17. Ζήσης (Φιλαθλητικός) 37
  18. Χαρλαβάνης (ΠΑΠΕΛ) 35
  19. Λουϊζος (Μαυρομάτι) 32
  20. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 30
  21. Σμπρίνης (Αίολος Χαλκίδας) 30
  22. Κατσέλης (Φιλαθλητικός) 29
  23. Κουρελιάς (Αίολος Χαλκίδας) 29
  24. Παναγιωτόπουλος (Φιλαθλητικός) 27
  25. Σωτηράκης (Δόξα Ψαχνών) 26

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Στυλιαράς (Δόξα Ψαχνών) 13
  2. Χαρλαβάνης (ΠΑΠΕΛ) 10
  3. Χατζής (Μαυρομάτι) 9
  4. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 8
  5. Μάμμας (ΠΑΠΕΛ) 6
  6. Ζήσης (Φιλαθλητικός) 6
  7. Τζάνος (ΠΑΠΕΛ) 5
  8. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 5
  9. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 4
  10. Σωτηράκης (Δόξα Ψαχνών) 4
  11. Γαβαλάς (ΠΑΠΕΛ) 3
  12. Λουκάς (Αίολος Χαλκίδας) 3
  13. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 3
  14. Χατζησωτηρίου (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  15. Αλμπέρτης Μ. (Δόξα Ψαχνών) 3
  16. Αλμπέρτης Σ. (Δόξα Ψαχνών) 2
  17. Χαρέμης (Μαυρομάτι) 3
  18. Λιαμπότης (ΠΑΠΕΛ) 2
  19. Μίχας (ΠΑΠΕΛ) 2

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Άρης Βελουχιώτης-Πανευρυτανική 60-55

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-Άτλας Καρπενησίου 53-70

Ρεπό: Πρωτέας Λαμίας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-12/3)

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-Πανευρυτανική

Πρωτέας Λαμίας-Άτλας Καρπενησίου

Ρεπό: Άρης Βελουχιώτης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Άτλας Καρπενησίου 4 7 315-211 3-1
2 Πρωτέας Λαμίας 3 6 213-139 3-0
3 Άρης Βελουχιώτης 4 5 196-265 1-3
4 Πανευρυτανική 4 5 233-324 1-3
5 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 3 4 181-199 1-2

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 63
  2. Ρουμελιώτης Π. (Πανευρυτανική) 59
  3. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 51
  4. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 49
  5. Τάκης (Πανευρυτανική) 46
  6. Τσινταβής (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 36
  7. Λούβαρης (Πρωτέας Λαμίας) 36
  8. Μαυραγάνης (Πανευρυτανική) 36
  9. Πρίμπας (Άρης Βελουχιώτης) 34
  10. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 33
  11. Ρήγας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 33
  12. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 29
  13. Ρενέσης (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 26
  14. Ρούσσης (Άρης Βελουχιώτης) 26
  15. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 24
  16. Τσάνε (Πανευρυτανική) 24
  17. Μελέτης (Πρωτέας Λαμίας) 23
  18. Κυρίτσης (Άρης Βελουχιώτης) 23
  19. Κολοκώτσιος (Πανευρυτανική) 21
  20. Μπουτζής (Άρης Βελουχιώτης) 21
  21. Ανδρέου (Άτλας Καρπενησίου) 20
  22. Ρούσσος (Άρης Βελουχιώτης) 20
  23. Καπετανάκης (Πρωτέας Λαμίας) 19
  24. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 18
  25. Κουντεμάνης (Πρωτέας Λαμίας) 17
  26. Βενετσάνης (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 17
  27. Λαϊνας (Άρης Βελουχιώτης) 17

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 10
  2. Ρουμελιώτης Π. (Πανευρυτανική) 8
  3. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 7
  4. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 4
  5. Κοσμάς (Πρωτέας Λαμίας) 4
  6. Τάκης (Πανευρυτανική) 3
  7. Αρσενίου (Πανευρυτανική) 2
  8. Κολοκώτσιος (Πανευρυτανική) 2
  9. Μπάκας (Πρωτέας Λαμίας) 2
  10. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 2
  11. Παπαθανασίου (Άρης Βελουχιώτης) 2
  12. Μπαχλαβάς (Άρης Βελουχιώτης) 2
  13. Βουρνούς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 2

Σχετικά άρθρα

Chalkis Basket 2024: Νίκες για Χαλκίδα Hawks & Chalkis Shipyards

pannikolaou

Chalkis Basket 2024: Τεχν. Γραφείο Μπέλλος-Παλαίμαχοι (photo album)

pannikolaou

Chalkis Basket 2024: Νίκες για Τεχν. Γρ. Μπέλλος & Pistols

pannikolaou