FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (5η αγωνιστική-4-5/3)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής και στους τρεις ομίλους, με τους περισσότερους αγώνες να παρουσιάζουν ενδιαφέρον.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι πίνακες των σκόρερς μετά την 5η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Αίας Αλιβερίου-Α.Σ. Καρυστίας 55-64

Ληλάντιο-Α.Ο. Κύμης 90-56

Ερέτρια-Πανευβοϊκός 55-57

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-12/3)

Ληλάντιο-Αίας Αλιβερίου

Ερέτρια-Α.Σ. Καρυστίας

Α.Ο. Κύμης-Πανευβοϊκός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Ερέτρια 5 8 339-265 3-2
2 Πανευβοϊκός 4 7 271-226 3-1
3 Ληλάντιο 3 6 217-158 3-0
4 Αίας Αλιβερίου 5 6 287-330 1-4
5 Α.Σ. Καρυστίας 3 5 181-172 2-1
6 Α.Ο. Κύμης 4 4 203-348 0-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 74
  2. Καλαμισδράκης (Α.Ο. Κύμης) 68
  3. Πάττας (Πανευβοϊκός) 67
  4. Καρύκας (Α.Σ. Καρυστίας) 60
  5. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 58
  6. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 55
  7. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 49
  8. Μπαλάφας (Ερέτρια) 47
  9. Βασιλείου (Ληλάντιο) 45
  10. Κόφφας (Ληλάντιο) 40
  11. Κανάκης (Ερέτρια) 39
  12. Λυμπέρης (Ερέτρια) 39
  13. Μπάσα (Ερέτρια) 37
  14. Μάλλιος (Αίας Αλιβερίου) 33
  15. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 32
  16. Γαλάνης (Ληλάντιο) 31
  17. Βεζυρτζόγλου Αν. (Ερέτρια) 31
  18. Μπούχερτ (Α.Σ. Καρυστίας) 31
  19. Σαμαράς (Αίας Αλιβερίου) 30
  20. Αποστολίδης (Ερέτρια) 29
  21. Βεζυρτζόγλου Δ. (Ερέτρια) 29
  22. Λαγός (Α.Ο. Κύμης) 29
  23. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 28
  24. Ψαριανός (Α.Ο. Κύμης) 28
  25. Κουσερής (Ληλάντιο) 27
  26. Τσοκάνης (Ερέτρια) 27
  27. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 27

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 11
  2. Λυμπέρης (Ερέτρια) 10
  3. Μπάσα (Ερέτρια) 8
  4. Αποστολίδης (Ερέτρια) 8
  5. Καρύκας (Α.Σ. Καρυστίας) 7
  6. Φερμελής (Αίας Αλιβερίου) 7
  7. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 6
  8. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 5
  9. Βασιλείου (Ληλάντιο) 5
  10. Καλαμισδράκης (Α.Ο. Κύμης) 5
  11. Τσοκάνης (Ερέτρια) 4
  12. Βεζυρτζόγλου Αν. (Ερέτρια) 4
  13. Ψαριανός (Α.Ο. Κύμης) 4
  14. Γκουντελάκης (Ληλάντιο) 4
  15. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  16. Κουσερής (Ληλάντιο) 3
  17. Γιαννάκας (Ερέτρια) 3
  18. Πάττας (Πανευβοϊκός) 3
  19. Καραφύλλας(Πανευβοϊκός) 3
  20. Καλορίτης (Α.Ο. Κύμης) 3
  21. Γαλάνης (Ληλάντιο) 2
  22. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 2
  23. Ωραιόπουλος (Ερέτρια) 2
  24. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 3
  25. Μάλλιος (Αίας Αλιβερίου) 2
  26. Μεχίλι (Ερέτρια) 2
  27. Μπούχερτ (Α.Σ. Καρυστίας) 2

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Αίολος Χαλκίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 48-52

Μαυρομάτι-Φιλαθλητικός 72-51

Δόξα Ψαχνών-ΠΑΠΕΛ 42-81

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-12/3)

Μαυρομάτι-Αίολος Χαλκίδας

Δόξα Ψαχνών-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

Φιλαθλητικός-ΠΑΠΕΛ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΠΑΠΕΛ 5 10 460-228 5-0
2 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 4 7 253-276 3-1
3 Μαυρομάτι 5 7 329-323 2-3
4 Αίολος Χαλκίδας 4 6 222-238 2-2
5 Δόξα Ψαχνών 4 5 225-277 1-3
6 Φιλαθλητικός 4 4 177-344 0-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 91
  2. Σιαμανδούρας (Μαυρομάτι) 89
  3. Στυλιαράς (Δόξα Ψαχνών) 75
  4. Τριανταφύλλου (ΠΑΠΕΛ) 73
  5. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 60
  6. Χατζής (Μαυρομάτι) 58
  7. Μαρίνης (Μαυρομάτι) 58
  8. Χατζησωτηρίου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 54
  9. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 53
  10. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 51
  11. Κανατάς (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 51
  12. Αλμπέρτης Μ. (Δόξα Ψαχνών) 49
  13. Μάμμας (ΠΑΠΕΛ) 48
  14. Τζάνος (ΠΑΠΕΛ) 47
  15. Φλώρος (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 47
  16. Λιαμπότης (Μαυρομάτι) 44
  17. Ζήσης (Φιλαθλητικός) 37
  18. Χαρλαβάνης (ΠΑΠΕΛ) 35
  19. Λουϊζος (Μαυρομάτι) 32
  20. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 30
  21. Σμπρίνης (Αίολος Χαλκίδας) 30
  22. Κατσέλης (Φιλαθλητικός) 29
  23. Κουρελιάς (Αίολος Χαλκίδας) 29
  24. Παναγιωτόπουλος (Φιλαθλητικός) 27
  25. Σωτηράκης (Δόξα Ψαχνών) 26

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Στυλιαράς (Δόξα Ψαχνών) 13
  2. Χαρλαβάνης (ΠΑΠΕΛ) 10
  3. Χατζής (Μαυρομάτι) 9
  4. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 8
  5. Μάμμας (ΠΑΠΕΛ) 6
  6. Ζήσης (Φιλαθλητικός) 6
  7. Τζάνος (ΠΑΠΕΛ) 5
  8. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 5
  9. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 4
  10. Σωτηράκης (Δόξα Ψαχνών) 4
  11. Γαβαλάς (ΠΑΠΕΛ) 3
  12. Λουκάς (Αίολος Χαλκίδας) 3
  13. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 3
  14. Χατζησωτηρίου (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  15. Αλμπέρτης Μ. (Δόξα Ψαχνών) 3
  16. Αλμπέρτης Σ. (Δόξα Ψαχνών) 2
  17. Χαρέμης (Μαυρομάτι) 3
  18. Λιαμπότης (ΠΑΠΕΛ) 2
  19. Μίχας (ΠΑΠΕΛ) 2

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Άρης Βελουχιώτης-Πανευρυτανική 60-55

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-Άτλας Καρπενησίου 53-70

Ρεπό: Πρωτέας Λαμίας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-12/3)

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-Πανευρυτανική

Πρωτέας Λαμίας-Άτλας Καρπενησίου

Ρεπό: Άρης Βελουχιώτης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Άτλας Καρπενησίου 4 7 315-211 3-1
2 Πρωτέας Λαμίας 3 6 213-139 3-0
3 Άρης Βελουχιώτης 4 5 196-265 1-3
4 Πανευρυτανική 4 5 233-324 1-3
5 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 3 4 181-199 1-2

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 63
  2. Ρουμελιώτης Π. (Πανευρυτανική) 59
  3. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 51
  4. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 49
  5. Τάκης (Πανευρυτανική) 46
  6. Τσινταβής (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 36
  7. Λούβαρης (Πρωτέας Λαμίας) 36
  8. Μαυραγάνης (Πανευρυτανική) 36
  9. Πρίμπας (Άρης Βελουχιώτης) 34
  10. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 33
  11. Ρήγας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 33
  12. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 29
  13. Ρενέσης (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 26
  14. Ρούσσης (Άρης Βελουχιώτης) 26
  15. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 24
  16. Τσάνε (Πανευρυτανική) 24
  17. Μελέτης (Πρωτέας Λαμίας) 23
  18. Κυρίτσης (Άρης Βελουχιώτης) 23
  19. Κολοκώτσιος (Πανευρυτανική) 21
  20. Μπουτζής (Άρης Βελουχιώτης) 21
  21. Ανδρέου (Άτλας Καρπενησίου) 20
  22. Ρούσσος (Άρης Βελουχιώτης) 20
  23. Καπετανάκης (Πρωτέας Λαμίας) 19
  24. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 18
  25. Κουντεμάνης (Πρωτέας Λαμίας) 17
  26. Βενετσάνης (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 17
  27. Λαϊνας (Άρης Βελουχιώτης) 17

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 10
  2. Ρουμελιώτης Π. (Πανευρυτανική) 8
  3. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 7
  4. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 4
  5. Κοσμάς (Πρωτέας Λαμίας) 4
  6. Τάκης (Πανευρυτανική) 3
  7. Αρσενίου (Πανευρυτανική) 2
  8. Κολοκώτσιος (Πανευρυτανική) 2
  9. Μπάκας (Πρωτέας Λαμίας) 2
  10. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 2
  11. Παπαθανασίου (Άρης Βελουχιώτης) 2
  12. Μπαχλαβάς (Άρης Βελουχιώτης) 2
  13. Βουρνούς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 2

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (25-26 Μαΐου)

pannikolaou

Chalkis Basket 2024: Η κλήρωση του πρωταθλήματος με τη συμμετοχή 21 ομάδων!

pannikolaou

ΠΑΠΕΛ: Η απονομή στους πρωταθλητές της Β’ ΕΣΚΑΣΕ! (pics)

pannikolaou