Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αίολος Χαλκίδας-Δόξα Ψαχνών 75-56

Συνέχεια με νίκη στον β’ όμιλο της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ για τον Αίολο Χαλκίδας που επικράτησε στο ΔΑΚ Χαλκίδας της Δόξας Ψαχνών με 75-56.

Οι γηπεδούχοι υπερασπίστηκαν το προβάδισμα που είχαν από το πρώτο δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 18-8 στην τελευταία περίοδο, επικράτησαν με το τελικό 75-56.

Οι Σμπρίνης και Σκυριανός σημείωσαν 21 και 18 πόντους αντίστοιχα για τον Αίολο, ενώ για τους φιλοξενούμενους, ο Στυλιαράς πέτυχε 18 (2) πόντους.

Διαιτητές: Γκογκορώσης-Παντελίδης Αντ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-15, 40-33, 57-48, 75-56.

ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος): Κουρελιάς 6 (1), Παρασκευόπουλος 13 (3), Λούκας 2, Γεράκης, Ματσούκας 3 (1), Σκυριανός 18 (3), Τότος 2, Κικίδης 10, Σμπρίνης 21.

ΔΟΞΑ ΨΑΧΝΩΝ (Μάντζαρης): Στυλιαράς 18 (2), Στούπας, Αλμπέρτης Σ. 6 (2), Σωτηράκης 10, Μάντζαρης 9 (1), Φλουρής 5 (1), Γραμματικόγιαννης 8.