Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Άνετο πέρασμα! ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Κάδμος 46-86

Με τον αγώνα ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Κάδμος άνοιξε η αυλαία της 18ης αγωνιστικής το βράδυ της Παρασκευής, με την ομάδα της Θήβας να φτάνει εύκολα στην επικράτηση με 46-86.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι, ιδίως στο β’ ημίχρονο, όταν άνοιξαν τη διαφορά για να φτάσουν στη νίκη με +40 πόντους.

Από την άλλη πλευρά η ΑΕΕΠ Χαλκίδας με νεανικό ρόστερ έχοντας 8 παίκτες από το παιδικό εφηβικό της τμήμα, ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο (28-39), αλλά η συνέχεια ανήκε στην ομάδα της Θήβας που πήρε μια ακόμα νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας το επόμενο παιχνίδι της επίσης στη Χαλκίδα, με αντίπαλο την ΑΓΕΧ (15/3-19:15) σε εξ αναβολής αγώνα για την 1η αγωνιστική του β’ γύρου.

Από την ΑΕΕΠ Χαλκίδας οι Δεμερτζής και Αγγελέτος πέτυχαν από 13 πόντους, ενώ από τον Κάδμο ο Γκιζόγιαννης σημείωσε 23 πόντους και τον ακολούθησε ο Γκρινιάρης με 14 πόντους.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-22, 28-39, 36-63, 46-86.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχαήλ): Ρουμπής, Καπετάνιος 4, Δεμερτζής 13 (1), Δενδρινός, Τσάλας 2, Αγγελέτος 13 (1), Μπέλλος Χ. 3 (1), Καρράς, Μερδίτης, Βούγκας, Γεροντίτης 9, Σβώλος 2.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Πανταζής 5, Σκούμας Δ. 9 (2), Δουρούκης 10 (2), Γκρινιάρης 14 (1), Νικολάου 2, Σκούμας Λ., Κωνσταντούρας 3 (1), Παπαδάκης 3 (1), Κόλλιας 11 (2), Αναστασόπουλος 6, Γκιζόγιαννης Ανδρ. 23 (2).

• Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.