B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μπούκαλη-Αναγέννηση Λαμίας 57-51

Στο τοπικό ντέρμπι της Λαμίας η Μπούκαλη νίκησε με 57-51 την Αναγέννηση Λαμίας συνεχίζοντας με μια ακόμα νίκη στο φετινό πρωτάθλημα!

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι που είχαν βαθμολογικό κίνητρο δεν τα κατάφεραν και πλέον όλα θα εξαρτηθούν την τελευταία αγωνιστική για την αποφυγή της 7ης θέσης του ομίλου!

Η Αναγέννηση με πρωταγωνιστή τον Κουμπούρα προηγήθηκε με 28-33 στο πρώτο ημίχρονο, με την Μπούκαλη να κάνει ένα πολύ καλό τρίτο 10λεπτο προσπερνώντας στο σκορ με 42-38, για να φτάσει στη νίκη με 57-51 χάρη σε καθοριστικούς πόντους που σημείωσαν στο τέλος οι Γκούμας και Μπερτσιμάς.

Από τους νικητές ο Σαμπάνης οδήγησε επιθετικά την ομάδα του με 15 πόντους για να πάρουν τη σκυτάλη στο τέλος οι Μπερτσιμάς, Γκούμας που πέτυχαν τους τελευταίους 19 πόντους των τυπικά γηπεδούχων.

Από την Αναγέννηση Λαμίας πρώτος σκόρερ ο Ψιλόπουλος με 24 πόντους και τον ακολουθησε ο Β. Κουμπούρας με 13 πόντους.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Χουσιάδας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-21, 28-33, 42-38, 57-51.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Σαμπάνης 15, Μπερτσιμάς 12 (2), Γκούμας 13 (1), Αναγνωστόπουλος Κ. 2, Παπακώστας, Τσουκαλάς 2, Τζελέπης 6, Αντωνόπουλος 7 (1), Καμπάς Β., Παπαθανάσης, Καμπάς Π., Σακκάς.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας Κ.-Κουϊν): Τσακωνίτης, Μαυράκης 1, Καραγατσλής, Κουμπούρας Β. 13, Αλεξόπουλος, Ράρρας, Τσιαπραζής 2, Ψιλόπουλος 24, Βαλασίδης 11 (3), Γαλανός, Τσίκνας, Αγγελής.