B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Σύλλας-Μαλεσίνα 71-61

Δίκαιη νίκη για τον Σύλλα που επικράτησε της Μαλεσίνας με 71-61 συνεχίζοντας με μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ.

Αγώνας απουσιών ο σημερινός, καθώς από τον Σύλλα έλειπε ο Αποσκίτης και από τη Μαλεσίνα οι Ιωακείμ, Κατσαγάνης, με τους γηπεδούχους να κάνουν πολύ καλό ξεκίνημα και να ξεφεύγουν με 42-15 στο ημίχρονο.

Στο β’ ημίχρονο και οι δύο ομάδες έδωσαν ρόλο βασικών στους μικρούς αθλητές που απέδωσαν καλό μπάσκετ, με το 71-61 να είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Από τον Σύλλα ο Παπαργυρόπουλος πέτυχε 20 πόντους ενώ από τη Μαλεσίνα ο Τσελεκούνης σημείωσε 18 πόντους.

Διαιτητές: Ζάχος-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-4, 42-15, 64-35, 71-61.

ΣΥΛΛΑΣ (Ρουμελιώτης Θ.): Φύκας 11, Τριάντης, Καππές 2, Σχοινάς, Ρουμελιώτης Γ. 15 (4), Τρίκας 5 (1), Χαχλιδής 4, Σαββόπουλος 7 (1), Χαντζής, Πρένγκα 2, Καβουσανάκης 5, Παπαργυρόπουλος 20.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Κατσαγάνης-Ιωακείμ): Τούντας 14 (1), Κανακάρης 14 (3), Δημητρός 2, Παπακωνσταντίνου, Δάρρας 2, Κούτσικος, Λελούδας 2, Τσελεκούνης 18 (2), Χριστοφόρου, Παπαδήμας, Δαδίτσιος 9.