Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μαυρομάτι-Φιλαθλητικός 72-51

Το Μαυρομάτι έφτασε δίκαια στη νίκη επικρατώντας του Φιλαθλητικού Χαλκίδας με 72-51, με τους γηπεδούχους να εξασφαλίζουν από νωρίς μια σημαντική διαφορά στο σκορ.

Με τον Μητρόπουλο για πρώτη φορά στον πάγκο του, το Μαυρομάτι προηγήθηκε στο ημίχρονο με 33-22, ενώ με διαδοχικούς πόντους στη γ’ περίοδο κυρίως από τους Μαρίνη, Χατζή και Σιαμανδούρα οι γηπεδούχοι διατήρησαν τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα, φτάνοντας στο τελικό 72-51.

Διαιτητές: Γερονικολός-Κόλα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-8, 33-22, 55-40, 72-51.

ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ (Μητρόπουλος-Λιαμπότης): Τζαβίδας 4, Μπαλαντίνης 2, Μαρίνης 25, Χαρέμης 8 (1), Λουϊζος 8, Σιαμανδούρας 11, Λάμπρου, Μπόγρης, Χατζής 14 (2), Κοβός.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Αποστολόπουλος): Παντζαρίδης 4, Ζήσης 13 (3), Κουτσονάσιος 7, Αποστολόπουλος 3, Δαριβέρης 1, Χιώτης 3, Κατσέλης 8, Παναγιωτόπουλος 4, Καλαπόδης 7, Λεμπέσης 1, Προβατάς.