FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ (Ημιτελικός): Πρωτέας Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας 81-52

Ο Πρωτέας Σχηματαρίου νίκησε στο β’ ημιτελικό τον Έσπερο Λαμίας στο ουδέτερο της Λιβαδειάς με 81-52 και πήρε την πρόκριση για τον τελικό όπου θα αντιμετωπίσει την ΑΕΕΠ Χαλκίδας, σε μια επανάληψη του περσινού τελικού μεταξύ των δυο ομάδων στην κατηγορία παίδων!

Ο Έσπερος Λαμίας με λύσεις στην επίθεση και δύο εύστοχα τρίποντα στην πρώτη περίοδο προηγήθηκε με 15-21.

Στη β’ περίοδο ανέλαβαν δράση οι Χαντζής και Τσιώλης με τον Πρωτέα να προσπερνάει στο ημίχρονο με 38-30.

Στο β’ ημίχρονο ο Πρωτέας με πολλές λύσεις στην επίθεση ιδίως από την περιφέρεια άνοιξε τη διαφορά στο σκορ φτάνοντας δίκαια στη νίκη-πρόκριση με 81-52.

Από τους νικητές ο Χαλάτσης με 24 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ ενώ 24 πόντους πέτυχς και ο Δ. Χαρίλας για την ομάδα της Λαμίας.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-21, 38-30, 63-40, 81-52.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 24 (3), Μπέτα 4, Σινγκ, Φαφούτης 2, Χαντζής Κ. 18 (1), Τσιώλης 15 (2), Ντανάσης 2, Κατσιμήτρος, Λειβαδίτης 5 (1), Σεφέρης, Αρβανίτης 11 (1), Τυφαρίκης.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης Μ.): Στεφανής, Σταμούλης 7 (1), Καραναστάσης, Κεφαλληνάκης 2, Χαρίλας Δ. 24 (1), Χαλεπλής 2, Αλβανός 1, Καραχρήστος, Κύρκος 4, Γαρτσιώνης 3 (1), Πιλάτος 9 (2), Βλαχάκης.