FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Γ’ ΦΑΣΗ: Α.Ε.Ν. Αρτάκης-ΑΓΕ Χαλκίδας 47-30

Η Α.Ε.Ν. Αρτάκης ξεκίνησε με το δεξί στη φάση των ”8” για το πρωτάθλημα παίδων κερδίζοντας την ΑΓΕ Χαλκίδας με 47-30, κάνοντας το 1-0 στη σειρά και απέχοντας πλέον μια νίκη από την πρόκριση στην ημιτελικά της διοργάνωσης.

Χαμηλό σκορ στο ματς με τους γηπεδούχους να παίρνουν διαφορά ασφαλείας στο β’ ημίχρονο φτάνοντας στη νίκη με 47-30, με κομβικό σημείο του αγώνα τη γ’ περίοδο όταν το επιμέρους σκορ για τους γηπεδούχους ήταν 19-7.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Σπυρόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-5, 21-15, 40-22, 47-30.

Α.Ε.Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Στεφανίδης-Χατζησωτηρίου): Κονόμι 2, Δήσσος, Σαμαντούρος, Οικονομίδης 6, Στεφανίδης 6 (1), Γραμματικόγιαννης, Βογιατζής 4, Ασλαματζίδης 3 (1), Δάγκουλας Γ. 10, Γαλιανός 3, Χαραλαμπίδης 4, Δάγκουλας Κ. 9.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος-Πανούσης): Βλάχος, Μαγγιδάκης, Παπαϊακώβου, Δροσίδης, Παπαλιόλιος 8, Τζίνης 4, Χριστόπουλος, Γαβαλάς 4, Αρβανίτης, Αλεβίζος 10, Τόγιας, Μούτσος 4.