B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Playoffs): Απόλλων Χαλκίδας-Αστέρας Αλιβερίου 80-50

Ο Απόλλων Χαλκίδας με εντυπωσιακή εμφάνιση νίκησε με το ευρύ 80-50 τον Αστέρα Αλιβερίου για τα playoffs της Β’ ΕΣΚΑΣΕ, αποκτώντας πλεονέκτημα για την άνοδο στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ στο τέλος του πρώτου γύρου του μίνι πρωταθλήματος!

Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, ξέφυγαν στο ημίχρονο με 34-22, στο 30′ πήγε τη διαφορά στο +15 (53-38) για να ανοίξει η ψαλίδα της διαφοράς στο τελευταίο 10λεπτο με τον Απόλλωνα να φτάνει στη νίκη με 80-50!

Κορυφαίοι των νικητών οι Κατσούλας και Αποστολάτος που σημείωσαν 32 (4) και 23 (3) πόντους. Για την ομάδα του Αλιβερίου, ο Μεϊντάνης πέτυχε 17 (2) πόντους.

Διαιτητές: Τσάλας Ι.-Αρτσίτας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-12, 34-22, 53-38, 80-50.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Νικολάου): Σταματίου, Αλεξάνδρου 9 (3), Μητσάκης, Στεφάνου, Κατσούλας 32 (4), Κοσμετάτος 3 (1), Τομαράς 7 (1), Καλόγηρος, Τζατζάς 6 (2), Αποστολάτος 23 (3), Κοτρογιάννης, Όουιε.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας): Μεϊντάνης 17 (2), Κουκουβάος, Καψούλης 8, Μάστορης Ι., Μάστορης Θ. 8, Τσελιαγκός, Αδάμης, Τζουβάνας 6, Ιωάννου Ε. 8, Βογιατζής Σ. 3, Καραμάνος.