B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (6η αγωνιστική-ΤΕΛΙΚΗ 14/5)

Με τη διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκαν την Κυριακή τα πιο συναρπαστικά playoffs της Β’ ΕΣΚΑΣΕ, με τις 4 ομάδες να διεκδικούν μέχρι τέλους την άνοδο τους στην Α’ κατηγορία!

Οι κερδισμένοι της αγωνιστικής και συνολικά της χρονιάς ήταν ο Σύλλας που νίκησε στη Λαμία τον ΑΠΣ με 61-70 κατακτώντας την 1η θέση την άνοδο και τον τίτλο, αλλά και ο Απόλλων Χαλκίδας που επικράτησε του Αστέρα Αλιβερίου εκτός έδρας με 62-70 και στην τριπλή ισοβαθμία πήρε την 2η θέση που οδηγεί επίσης στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά την 6η αγωνιστική των playoffs:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)

ΑΠΣ Λαμίας-Σύλλας 61-70

Αστέρας Αλιβερίου-Απόλλων Χαλκίδας 62-70

 

ΣΤΗΝ Α’ ΕΣΚΑΣΕ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ:

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ & ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Σύλλας 6 11 4-2 395-389
2 Απόλλων Χαλκίδας (7β.) 6 9 3-3 406-384
3 ΑΠΣ Λαμίας (6β.) 6 9 3-3 383-350
4 Αστέρας Αλιβερίου (5β.) 6 9 2-4 343-404
  • Σύλλας & Αστέρας Αλιβερίου έχουν ξεκινήσει τη β’ φάση με bonus +1 πόντο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 121
  2. Κατσούλας (Απόλλων Χαλκίδας) 119
  3. Κολοβός (ΑΠΣ Λαμίας) 107
  4. Παπαργυρόπουλος (Σύλλας) 101
  5. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 85
  6. Καψούλης (Αστέρας Αλιβερίου) 78
  7. Μεϊντάνης (Αστέρας Αλιβερίου) 73
  8. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 68
  9. Βούρκας (ΑΠΣ Λαμίας) 61
  10. Βογιατζής Παντ. (Αστέρας Αλιβερίου) 59
  11. Κονδύλης (ΑΠΣ Λαμίας) 53
  12. Φύκας (Σύλλας) 52
  13. Αγαπητός (Σύλλας) 49
  14. Τζατζάς (Απόλλων Χαλκίδας) 46
  15. Μάστορης Θ. (Αστέρας Αλιβερίου) 45
  16. Αποσκίτης (Σύλλας) 43
  17. Βογιατζής Σοφ. (Αστέρας Αλιβερίου) 40
  18. Μαγγελάκης (ΑΠΣ Λαμίας) 39
  19. Παπασπύρος (ΑΠΣ Λαμίας) 37
  20. Χαρίλας (ΑΠΣ Λαμίας) 36

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 16
  2. Κατσούλας (Απόλλων Χαλκίδας) 15
  3. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  4. Κολοβός (ΑΠΣ Λαμίας) 12
  5. Παπασπύρος (ΑΠΣ Λαμίας) 10
  6. Κονδύλης (ΑΠΣ Λαμίας) 9
  7. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 9
  8. Αγαπητός (Σύλλας) 8
  9. Μαγγελάκης (ΑΠΣ Λαμίας) 8
  10. Αποσκίτης (Σύλλας) 7
  11. Φύκας (Σύλλας) 6
  12. Βογιατζής Παντ. (Αστέρας Αλιβερίου) 6
  13. Στεφάνου (Απόλλων Χαλκίδας) 5
  14. Τζατζάς (Απόλλων Χαλκίδας) 5
  15. Κοσμετάτος (Απολλων Χαλκίδας) 5
  16. Αλεξάνδρου (Απόλλων Χαλκίδας) 5
  17. Βαζούκης (ΑΠΣ Λαμίας) 4
  18. Μεϊντάνης (Αστέρας Αλιβερίου) 5
  19. Χαρίλας (ΑΠΣ Λαμίας) 4

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Playoffs): ΓΑΣ Βασιλικού-Μαλεσίνα (photo album)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ: Ο τίτλος στην ΠΑΠΕΛ! Όλοι οι πρωταθλητές από το 1986

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Playoffs): Άρης Αμφίκλειας-ΠΑΠΕΛ (photo album)

pannikolaou