FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (5η 31/5)

Με τον πρώτο αγώνα της 5ης και τελευταίας αγωνιστικής της β’ φάσης συνεχίστηκε την Τετάρτη 31/5 το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ, όπου το ενδιαφέρον είναι μεγάλο κυρίως για τον πρώτο όμιλο, με το Ληλάντιο να φτάνει σήμερα στη νίκη-άνοδο!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς μετά τον αγώνα Ερέτρια-Ληλάντιο:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Ερέτρια-Ληλάντιο 63-66

Α.Σ. Καρυστίας-Αμάρυνθος (3/6-16:00)

Ρεπό: Α.Ε.Ν. Αρτάκης

 

ΣΤΗ Β’ ΕΣΚΑΣΕ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΛΗΛΑΝΤΙΟ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Ληλάντιο 4 7 254-249 3-1
2 Ερέτρια 4 6 250-214 2-2
3 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 4 6 224-261 2-2
4 Αμάρυνθος 3 5 189-177 2-1
5 Α.Σ. Καρυστίας 3 3 163-179 0-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Πάττας (Αμάρυνθος) 72
  2. Βασιλείου (Ληλάντιο) 69
  3. Βεζυρτζόγλου Α. (Ερέτρια) 65
  4. Μπούχερτ (Α.Σ. Καρυστίας) 58
  5. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 48
  6. Μπασινάς (Αμάρυνθος) 46
  7. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 44
  8. Κανάκης (Ερέτρια) 44
  9. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 40
  10. Κόφφας (Ληλάντιο) 40
  11. Μπαλάφας (Ερέτρια) 35
  12. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 32
  13. Νικολάου (Ληλάντιο) 29
  14. Αναγνώστου (Ληλάντιο) 27
  15. Πετρογιάννης (Αμάρυνθος) 27

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Πάττας (Αμάρυνθος) 10
  2. Βασιλείου (Ληλάντιο) 9
  3. Βεζυρτζόγλου Α. (Ερέτρια) 9
  4. Μπασινάς (Αμάρυνθος) 9
  5. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 8
  6. Γιαννακάς (Ερέτρια) 8
  7. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 6
  8. Γκουντελάκης (Ληλάντιο) 4
  9. Τσοκάνης (Ερέτρια) 4
  10. Αναγνώστου (Ληλάντιο) 3
  11. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  12. Κανατάς (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  13. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  14. Δέδες (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  15. Μπούχερτ (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  16. Κιμουλιάτης (Αμάρυνθος) 3
  17. Αρσενικός (Αμάρυνθος) 3

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Πρωτέας Λαμίας-Άτλας Καρπενησίου Μη διεξαγωγή

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-ΠΑΠΕΛ (4/6-15:00)

Ρεπό: Αίολος Χαλκίδας

 

ΣΤΗ Β’ ΕΣΚΑΣΕ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΠΑΠΕΛ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΠΑΠΕΛ 3 6 230-165 3-0
2 Αίολος Χαλκίδας 4 6 253-253 2-2
3 Πρωτέας Λαμίας 3 5 178-168 2-1
4 Άτλας Καρπενησίου 3 4 187-216 1-2
5 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 3 3 160-206 0-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 80
  2. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 66
  3. Τριανταφύλλου (ΠΑΠΕΛ) 52
  4. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 48
  5. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 48
  6. Σμπρίνης (Αίολος Χαλκίδας) 47
  7. Βουρνούς (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 40
  8. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 40
  9. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 39
  10. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 34
  11. Λούβαρης (Πρωτέας Λαμίας) 31
  12. Χονδρός (Άτλας Καρπενησίου) 28
  13. Λουκάς (Αίολος Χαλκίδας) 26
  14. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 24
  15. Τσινταβής (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 24
  16. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 24

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 10
  2. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 9
  3. Βουρνούς (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 8
  4. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 5
  5. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 5
  6. Χονδρός (Άτλας Καρπενησίου) 5
  7. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 4
  8. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 4
  9. Τζάνος (ΠΑΠΕΛ) 3
  10. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 3
  11. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 3
  12. Λούκας (Αίολος Χαλκίδας) 3
  13. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 3
  14. Μπάκας (Πρωτέας Λαμίας) 3
  15. Κοσμάς (Πρωτέας Λαμίας) 2
  16. Λούβαρης (Πρωτέας Λαμίας) 2
  17. Δρίβας (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 2

 

Σχετικά άρθρα

Εθνικός Λιβαδειάς: Τέλος συνεργασίας με τον Νίκο Μάρκου

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (25-26/5)

pannikolaou

Το μπάσκετ επιστρέφει στο Μαντούδι Ευβοίας 20 χρόνια μετά!

pannikolaou