FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (3η 13-14/5)

Με τους αγώνες της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 13-14 Μαΐου το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (β’ φάση), όπου οι δύο πρώτες ομάδες των αντίστοιχων ομίλων θα ανέβουν στη Β’ κατηγορία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς μετά τον αγώνα της 3ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

Ερέτρια-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 71-43

Ληλάντιο-Αμάρυνθος 70-68

Ρεπό: Α.Σ. Καρυστίας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η 27-28/5)

Αμάρυνθος-Ερέτρια

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Α.Σ. Καρυστίας

Ρεπό: Ληλάντιο

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Ληλάντιο 3 5 188-186 2-1
2 Ερέτρια 2 4 137-96 2-0
3 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 3 4 165-204 1-2
4 Αμάρυνθος 2 3 137-127 1-1
5 Α.Σ. Καρυστίας 2 2 106-120 0-2

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Πάττας (Αμάρυνθος) 55
  2. Βασιλείου (Ληλάντιο) 42
  3. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 38
  4. Βεζυρτζόγλου Α. (Ερέτρια) 38
  5. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 33
  6. Μπασινάς (Αμάρυνθος) 30
  7. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 29
  8. Νικολάου (Ληλάντιο) 28
  9. Κόφφας (Ληλάντιο) 25
  10. Μπούχερτ (Α.Σ. Καρυστίας) 22
  11. Πετρογιάννης (Αμάρυνθος) 22
  12. Γαλάνης (Ληλάντιο) 20
  13. Κανάκης (Ερέτρια) 20
  14. Μπαλάφας (Ερέτρια) 18
  15. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 18
  16. Σαλεμής (Ληλάντιο) 18

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Πάττας (Αμάρυνθος) 8
  2. Βεζυρτζόγλου Α. (Ερέτρια) 7
  3. Μπασινάς (Αμάρυνθος) 6
  4. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 5
  5. Βασιλείου (Ληλάντιο) 5
  6. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 5
  7. Γιαννακάς (Ερέτρια) 4
  8. Αναγνώστου (Ληλάντιο) 3
  9. Γκουντελάκης (Ληλάντιο) 3
  10. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  11. Δέδες (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  12. Αποστολίδης (Ερέτρια) 2
  13. Κιμουλιάτης (Αμάρυνθος) 2
  14. Αρσενικός (Αμάρυνθος) 2
  15. Κόντος (Αμάρυνθος) 2
  16. Χατζησωτηρίου (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  17. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 2
  18. Κουσερής (Ληλάντιο) 2
  19. Σαλεμής (Ληλάντιο) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

Πρωτέας Λαμίας-Αίολος Χαλκίδας 63-48

Άτλας Καρπενησίου-ΠΑΠΕΛ 64-85

Ρεπό: ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η 28/5)

ΠΑΠΕΛ-Πρωτέας Λαμίας

Αίολος Χαλκίδας-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)

Ρεπό: Άτλας Καρπενησίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΠΑΠΕΛ 2 4 159-124 2-0
2 Πρωτέας Λαμίας 2 4 137-97 2-0
3 Αίολος Χαλκίδας 3 4 182-199 1-2
4 Άτλας Καρπενησίου 3 4 187-216 1-2
5 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 2 2 106-135 0-2

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 57
  2. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 47
  3. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 38
  4. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 37
  5. Τριανταφύλλου (ΠΑΠΕΛ) 35
  6. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 33
  7. Βουρνούς (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 33
  8. Σμπρίνης (Αίολος Χαλκίδας) 33
  9. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 28
  10. Λούβαρης (Πρωτέας Λαμίας) 24
  11. Τσινταβής (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 24
  12. Κουρελιάς (Αίολος Χαλκίδας) 23
  13. Λουκάς (Αίολος Χαλκίδας) 18
  14. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 16
  15. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 16
  16. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 16

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Βουρνούς (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 8
  2. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 8
  3. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 7
  4. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 4
  5. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 4
  6. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 3
  7. Λούκας (Αίολος Χαλκίδας) 3
  8. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 3
  9. Μπάκας (Πρωτέας Λαμίας) 3
  10. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 2
  11. Κοσμάς (Πρωτέας Λαμίας) 2
  12. Λούβαρης (Πρωτέας Λαμίας) 2
  13. Δρίβας (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 2
  14. Χονδρός (Άτλας Καρπενησίου) 2

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (25-26 Μαΐου)

pannikolaou

Chalkis Basket 2024: Η κλήρωση του πρωταθλήματος με τη συμμετοχή 21 ομάδων!

pannikolaou

ΠΑΠΕΛ: Η απονομή στους πρωταθλητές της Β’ ΕΣΚΑΣΕ! (pics)

pannikolaou