B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ Γ ΕΣΚΑΣΕ ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (12-14 Μαΐου)

Συνέχεια στα τοπικά πρωταθλήματα με την προτελευταία αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΣΕ, το φινάλε στα playoffs της Β’ κατηγορίας, τους αγώνες της β’ φάσης της Γ’ κατηγορίας, αλλά και το All Star Game στο πρόγραμμα του τριημέρου 12-14 Μαΐου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12 ΜΑΪΟΥ 

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

20:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Λοκρός (Καραμιτσάκος-Τσάλας Ι.)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΜΑΪΟΥ 

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

13:15 Κλειστό Ιστιαίας Τελεθριακός-Γ.Σ. Ιτέας (Τσάλας Ι.-Σπυρόπουλος)

18:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας ΧΒΑ-Κάδμος (Νικολιάς-Μυτιληνάκης)

18:00 Κλειστό Κανήθου ΑΓΕ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού (Χαϊνά-Χατζής)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Ζαφείρη-Ντάνος)

19:00 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-Α.Ε. Καρύστου (Κοτσιμπός-Γερονικολός)

 

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

17:00 Κλειστό Βασιλικού Ερέτρια-Α.Ε.Ν. Αρτάκης (Αρτσίτας-Γιαπλές)

20:30 Κλειστό Βασιλικού Ληλάντιο-Αμάρυνθος (Αρτσίτας-Χατζής)

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

17:00 Κλειστό Λαμίας Έσπερος Λαμίας-Μπούκαλη (Πανουργιά)

15:00 Κλειστό Αυλίδας Αίαντας Αυλίδας-ΓΑΣ Βασιλικού Α’ (Καρβούνης)

15:00 Κλειστό Ιστιαίας Τελεθριακός-Ακαδημία Ιστιαίας (Γκογκορώσης)

15:30 Κλειστό Πειραϊκής Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού Β’ (Γαϊτανάρος)

17:30 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης (Γαϊτανάρος)

 

ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 

13:00 Κλειστό Αταλάντης Λοκρός-Μπούκαλη (Ζάχος)

15:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Μαλεσίνα (Καπάνταης)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΜΑΪΟΥ 

ALL STAR GAME

16:00 Κλειστό Κανήθου Αγώνας Αναπτυξιακού (Μυτιληνάκης-Γιαπλές)

18:00 Κλειστό Κανήθου Βόρειοι-Νότιοι (Τσάλας Ι.-Αρτσίτας)

 

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS)

15:00 Κλειστό Λαμίας ΑΠΣ Λαμίας-Σύλλας (Ντάνος-Γερονικολός)

15:00 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-Απόλλων Χαλκίδας (Τσάλας Ι.-Σπυρόπουλος)

 

 

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

15:00 Κλειστό Καρπενησίου Άτλας Καρπενησίου-ΠΑΠΕΛ (Ζάχος-Πατάγιας)

13:00 Κλειστό Λαμίας Πρωτέας Λαμίας-Αίολος Χαλκίδας (Ζαφείρη-Κοτσιμπός)

 

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΦΑΣΗ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

17:00 Κλειστό Καρπενησίου Πανευρυτανική-Άρης Βελουχιώτης (Ζάχος-Πατάγιας)

 

Σχετικά άρθρα

Ξεκινάει σήμερα η ψηφοφορία των Stereabasket Awards 2024!

pannikolaou

”5ο τουρνουά 3 on 3 Ραφαήλ Σκεμπές”: Οι 16 όμιλοι και οι 62 ομάδες (19-21/7)

pannikolaou

Stereabasket Awards 2024 Coming Soon (video)

pannikolaou