FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (5η ΤΕΛΙΚΗ)

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (β’ φάση), με το Ληλάντιο και την ΠΑΠΕΛ να παίρνουν την 1η θέση στον όμιλο τους και την άνοδο για τη Β΄ κατηγορία!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι τελικές βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Α.Σ. Καρυστίας-Αμάρυνθος 75-69

Ερέτρια-Ληλάντιο 63-66

Ρεπό: Α.Ε.Ν. Αρτάκης

 

ΣΤΗ Β’ ΕΣΚΑΣΕ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΛΗΛΑΝΤΙΟ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Ληλάντιο 4 7 254-249 3-1
2 Αμάρυνθος 4 6 258-252 2-2
3 Ερέτρια 4 6 250-214 2-2
4 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 4 6 224-261 2-2
5 Α.Σ. Καρυστίας 4 5 238-248 1-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Πάττας (Αμάρυνθος) 100
  2. Βασιλείου (Ληλάντιο) 69
  3. Μπούχερτ (Α.Σ. Καρυστίας) 68
  4. Βεζυρτζόγλου Α. (Ερέτρια) 65
  5. Μπασινάς (Αμάρυνθος) 62
  6. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 48
  7. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 44
  8. Κανάκης (Ερέτρια) 44
  9. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 40
  10. Κόφφας (Ληλάντιο) 40
  11. Μπαλάφας (Ερέτρια) 35
  12. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 32
  13. Καρύκας (Α.Σ. Καρυστίας) 30
  14. Νικολάου (Ληλάντιο) 29
  15. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 29
  16. Αναγνώστου (Ληλάντιο) 27
  17. Πετρογιάννης (Αμάρυνθος) 27
  18. Γιαννακάς (Ερέτρια) 26
  19. Κιμουλιάτης (Αμάρυνθος) 24
  20. Φλώρος (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 23
  21. Τσοκάνης (Ερέτρια) 23

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Πάττας (Αμάρυνθος) 13
  2. Μπασινάς (Αμάρυνθος) 13
  3. Βασιλείου (Ληλάντιο) 9
  4. Βεζυρτζόγλου Α. (Ερέτρια) 9
  5. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 8
  6. Γιαννακάς (Ερέτρια) 8
  7. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 6
  8. Κιμουλιάτης (Αμάρυνθος) 5
  9. Γκουντελάκης (Ληλάντιο) 4
  10. Τσοκάνης (Ερέτρια) 4
  11. Αρσενικός (Αμάρυνθος) 4
  12. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  13. Αναγνώστου (Ληλάντιο) 3
  14. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  15. Κανατάς (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  16. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  17. Δέδες (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  18. Μπούχερτ (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  19. Τσούλης (Α.Σ. Καρυστίας) 3

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Πρωτέας Λαμίας-Άτλας Καρπενησίου 20-0 α.α.

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-ΠΑΠΕΛ 40-84

Ρεπό: Αίολος Χαλκίδας

 

ΣΤΗ Β’ ΕΣΚΑΣΕ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΠΑΠΕΛ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΠΑΠΕΛ 4 8 314-205 4-0
2 Πρωτέας Λαμίας 4 7 198-168 3-1
3 Αίολος Χαλκίδας 4 6 253-253 2-2
4 Άτλας Καρπενησίου 4 4 187-236 1-3
5 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 4 4 200-290 0-4
* Ο Άτλας Καρπενησίου έχει ένα μηδενισμό. 

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 80
  2. Τριανταφύλλου (ΠΑΠΕΛ) 69
  3. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 66
  4. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 48
  5. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 48
  6. Σμπρίνης (Αίολος Χαλκίδας) 47
  7. Βουρνούς (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 47
  8. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 40
  9. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 39
  10. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 37
  11. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 34
  12. Λούβαρης (Πρωτέας Λαμίας) 31
  13. Παπούλιας Π. (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 29
  14. Χονδρός (Άτλας Καρπενησίου) 28
  15. Λουκάς (Αίολος Χαλκίδας) 26
  16. Τσινταβής (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 24
  17. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 24
  18. Κουρελιάς (Αίολος Χαλκίδας) 23
  19. Τζάνος (ΠΑΠΕΛ) 22
  20. Μάμμας (ΠΑΠΕΛ) 22

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 10
  2. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 9
  3. Βουρνούς (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 9
  4. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 7
  5. Τζάνος (ΠΑΠΕΛ) 5
  6. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 5
  7. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 5
  8. Χονδρός (Άτλας Καρπενησίου) 5
  9. Χαρλαβάνης (ΠΑΠΕΛ) 4
  10. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 4
  11. Γαβαλάς (ΠΑΠΕΛ) 3
  12. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 3
  13. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 3
  14. Λούκας (Αίολος Χαλκίδας) 3
  15. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 3
  16. Μπάκας (Πρωτέας Λαμίας) 3
  17. Κοσμάς (Πρωτέας Λαμίας) 2
  18. Λούβαρης (Πρωτέας Λαμίας) 2
  19. Δρίβας (ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 2
  20. Παπούλιας Π. ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 2

Σχετικά άρθρα

Εθνικός Λιβαδειάς: Τέλος συνεργασίας με τον Νίκο Μάρκου

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (25-26/5)

pannikolaou

Το μπάσκετ επιστρέφει στο Μαντούδι Ευβοίας 20 χρόνια μετά!

pannikolaou