B ΕΣΚΑΣΕ Α ΕΣΚΑΣΕ Γ ΕΣΚΑΣΕ

Chalkis Basket 2023: Νίκες για Ναυπηγεία Χαλκίδας-Pistols-Μωραΐτης-Μύρων (14/6)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα ανεξάρτητων ομάδων ”Chalkis Basket 2023” την Τετάρτη 14 Ιουνίου με 4 αγώνες για τους δύο ομίλους.

Στον α’ όμιλο τα Ναυπηγεία Χαλκίδας πέτυχαν τη δεύτερη νίκη κερδίζοντας τους Hawks με 69-64, με τον Ρήγα να πετυχαίνει 42 πόντους.

Στο β’ όμιλο ο Μωραΐτης έκανε το 5/5 κερδίζοντας τους Αεράτους με 63-46, οι Pistols επικράτησαν με 63-45 των Remal Madrid, ενώ το Τεχν. Γραφείο Μύρων νίκησε με 76-63 τους Άβαντες κάνοντας ένα 13-0 στο τέλος μετά το ισόπαλο 63-63 στο 36′.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΧΑΛΚΙΔΑ HAWKS 69-64

Διαιτητές: Μυτιληνάκης.

Κριτές: Σιαδήμας-Τζουβάνα-Μέτσκα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-12, 24-31, 49-51, 69-64.

ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Ρήγας): Παπαδημητρίου, Τσουπεής, Καραμάντουλας, Ντεγιάννης 2, Αγγελίδης 4, Ρήγας 42 (5), Λειβαδίτης 7, Βάκος, Γραμματικόγιαννης 13, Μαζαρακίδης 1, Μπεληγιάννης.

HAWKS (Θεοφανίδης-Σαλής): Μέγγουλης 13 (1), Ζήσης 19 (5), Βογιατζής, Κούτουλας 3, Λέρτας 13 (1), Χαρμαντάς 7 (1), Κοτρογιάννης 1, Λαζαρίδης, Στυλιανός 6, Χαλκιάς, Χούσος, Παπαδόπουλος 2.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

REMAL MADRID-PISTOLS 45-63

Διαιτητές: Γιαπλές-Αποστόλου Αντ.

Κριτές: Χατζησωτηρίου-Μασλατζίδης Στεφ.-Μάγκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-17, 29-27, 39-44, 45-63.

REMAL MADRID (Χατζηϊωάννου): Καψάλης 6, Χατζηϊωάννου Ε., Πολίτης, Σταυρίδης, Χατζηϊωάννου Γ. 7 (1), Πεταχτής, Χατζηϊωάννου Γ., Σπανόπουλος, Σουφλέρης 4, Χατζηϊωάννου Κ. 4, Χατζηϊωάννου Π. 23 (1), Κιαπέκος 1.

PISTOLS (Νεστορίδης): Σιλιβέστρου 3 (1), Πετράκης 4, Ντουμάνης 3 (1), Μπούρικας, Γκομίνης, Νάτσος 9 (1), Καμπούρογλου 2, Λυμπέρης 9 (3), Κόκκορης 8 (2), Μπαλάφας 14, Παπαδόπουλος 11.

 

ΑΕΡΑΤΟΙ-ΜΩΡΑΪΤΗΣ 46-63

Διαιτητές: Αρτσίτας.

Κριτές: Παντελή-Τριανταφύλλου-Μασλατζίδης Κ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-26, 13-38, 28-53, 46-63.

ΑΕΡΑΤΟΙ (Αποστολόπουλος): Σπυρόπουλος 15 (2), Μπεληγιάννης, Παλιούρας 2, Μποτζακάκης 5, Καλαπόδης 10, Αποστολόπουλος 11 (1), Μάντζαρης 3.

ΜΩΡΑΪΤΗΣ (Ντεμένσκι): Τσάλας 3 (1), Αγγελάτος 9 (1), Καρόζης, Κιάκης 9, Νασάκης 18 (4), Φεντερίκο 6, Ντεμένσκι 16, Κολλάρος, Παπακωνσταντίνου 2.

 

ΤΕΧΝ. ΓΡ. ΜΥΡΩΝ-ΑΒΑΝΤΕΣ 76-63

Διαιτητές: Καρβούνης-Γαϊτανάρος.

Κριτές: Βελεσιώτη-Γεωργίου-Νταντή.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-13, 36-32, 50-43, 76-63.

ΤΕΧΝΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΥΡΩΝ (Κουτσονάσιος): Σιμιτζής 9, Ματαράγκας 5, Μιχαήλ 3 (1), Κουτσονάσιος 17, Κρίκος 13, Σταματόπουλος, Γκαρούτσος 8, Αποστολόπουλος, Χανιώτης 21 (1).

ΑΒΑΝΤΕΣ (Χαλαστάρας): Τζίκας, Κεχρής, Κοκκίνης 5, Αγγελίδης, Χαλαστάρας 12, Κοφινάς 20 (4), Χατζηστάμου, Ζουμής 5, Δέδες 21 (3).

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ Υ-Κ Ν-Η
1 ΝΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕ 5 10 344-256 5-0
2 GREEN HEALTH 4 7 246-205 3-1
3 ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4 6 203-226 2-2
4 ΕΥΒΟΪΚΗ ΖΥΜΗ 3 5 168-159 2-1
5 ΦΙΛΟΙ ΤΕΤΑΡΤΗΣ 4 5 182-217 1-3
6 ΣΥΛΛ. ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ 4 5 187-219 1-3
7 ΧΑΛΚΙΔΑ HAWKS 3 4 176-206 1-2
8 SABO 3 3 117-135 0-3

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ Υ-Κ Ν-Η
1 ΜΩΡΑΪΤΗΣ 5 10 369-264 5-0
2 LOS OTROS 4 7 214-188 3-1
3 PISTOLS 4 7 225-210 3-1
4 SAN XALIO 5 7 230-261 2-3
5 REMAL MADRID 5 7 229-273 2-3
6 ΑΕΡΑΤΟΙ 5 7 221-274 2-3
7 ΤΕΧΝ. ΓΡ. ΜΥΡΩΝ 3 5 162-143 2-1
8 ΑΒΑΝΤΕΣ 4 4 212-251 0-4
9 ΤΕΧΝ. ΓΡ. ΜΠΕΛΛΟΣ 3 3 155-182 0-3

 

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (25-26 Μαΐου)

pannikolaou

Chalkis Basket 2024: Η κλήρωση του πρωταθλήματος με τη συμμετοχή 21 ομάδων!

pannikolaou

ΠΑΠΕΛ: Η απονομή στους πρωταθλητές της Β’ ΕΣΚΑΣΕ! (pics)

pannikolaou