B ΕΣΚΑΣΕ Α ΕΣΚΑΣΕ Γ ΕΣΚΑΣΕ

Chalkis Basket 2023: Νίκες για Ντίκος-Μωραΐτης-Ναυπηγεία Χαλκίδας!

Με τη διεξαγωγή τριών αγώνων, δύο για τον α’ όμιλο και ένα για το β’ όμιλο, συνεχίστηκε την Τετάρτη 31 Μαΐου το πρωτάθλημα ανεξάρτητων ομάδων ‘’Chalkis Basket 2023’’.

Στον α’ όμιλο, ο ‘’Ντίκος Καφεκοπτείο’’ επικράτησε στο κλειστό γυμναστήριο της Πειραϊκής ‘’Χαλκιά Αναστασιάδη’’ των ‘’Χαλκίδα Hawks’’ με 86-57, ενώ στο κλειστό Κανήθου ‘’Τάσος Καμπούρης’’ τα ‘’Ναυπηγεία Χαλκίδας νίκησαν τη Sabo με 37-32.

Στο β’ όμιλο και σε αγώνα που έγινε στο ΔΑΚ Χαλκίδας ‘’Μελίνα Μερκούρη’’ ο ‘’Μωραΐτης’’ ξεκίνησε νικηφόρα το πρωτάθλημα κερδίζοντας τους Άβαντες με 66-51.

Αναλυτικά οι αγώνες της Τετάρτης:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΧΑΛΚΙΔΑ HAWKS-ΝΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΚΟΠΤΕΙΟ 57-86

Διαιτητές: Καρβούνης-Παντελίδης Αντ.

Κριτές: Βελεσιώτη-Γεωργίου-Μασλατζίδης Στεφ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-26, 26-48, 38-71, 57-86.

ΧΑΛΚΙΔΑ HAWKS (Θεοφανίδης): Μέγγουλης 7 (1), Ζήσης 5 (1), Κούτουλας 7, Λέρτας 3, Βογιατζής, Χαραμαντάς 17 (4), Κοτρογιάννης 10, Λαζαρίδης, Μηνάς 2, Χαλκιάς, Χούσος 6, Παπαδόπουλος.

ΝΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΚΟΠΤΕΙΟ (Μήτρογλου): Δημαντώνης, Πόγκας 7, Βεζυρτζόγλου Σοφ. 2, Δημητρίου 11, Χατζηστάμου 21 (5), Ντίκος 14 (3), Φλώρος 18, Κουλουρίδης 3, Κουρελής, Τσίτσης 4, Μήτρογλου, Φέλλιος 6.

 

SABO-ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 32-37

Διαιτητές: Γκαράς-Αποστόλου Αντ.

Κριτές: Μάγκος-Σιαδήμας-Τζουβάνα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-13, 11-24, 20-28, 32-37.

SABO (Μπιριμπάκος): Αθανασίου, Κούκας, Μακρυγιάννης 15, Κοίλιαρης 2, Παπουτσής 2, Δημολιάνης 2, Ιωαννάτος, Μαρινάκης, Περήφανος, Μώρρος, Τρίκας, Δημάκος 11.

ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Ρήγας Σ.): Παπαδημητρίου 3 (1), Χρυσοβέργης 8, Τσουπεής 3 (1), Καραμάντουλας, Ντεγιάννης, Καναράς 1, Αγγελίδης 7, Ρήγας Σ. 10 (1), Λειβαδίτης, Βάκος 5, Γραμματικόγιαννης, Μπεληγιάννης.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΜΩΡΑΪΤΗΣ-ΑΒΑΝΤΕΣ 66-51

Διαιτητές: Μυτιληνάκης-Γαϊτανάρος.

Κριτές: Παντελή-Χατζησωτηρίου-Νικολακάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-14, 40-21, 51-35, 66-51.

ΜΩΡΑΪΤΗΣ (Κουτσογιάννης): Κουτσογιάννης Κ. 2, Τσάλας 3 (1), Αγγελάτος 4, Παπακωνσταντίνου 2, Καρόζης 2, Κιάκης 9, Νασάκης 20 (1), Φεντερίκο 6, Ντεμένσκι 12, Κολάρος 6 (2), Μωραΐτης.

ΑΒΑΝΤΕΣ (Μαρμαρινός-Μπάκας): Έλληνας, Φραγγιάς 2, Τρίκας, Κεχρής 3, Κοκκίνης, Αγγελίδης 2, Χαλαστάρας 19 (4), Κοφινάς 15 (3), Στέφας 8 (2), Ζουμής 2.

 

  • Την Πέμπτη 1 Ιουνίου θα διεξαχθούν οι αγώνες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

21:30 Κλειστό Πειραϊκής ‘’Χαλκιά-Αναστασιάδη’’ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ”Η ΝΕΑΠΟΛΗ”-ΦΙΛΟΙ ΤΕΤΑΡΤΗΣ

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

21:30 Κλειστό Κανήθου ‘’Τάσος Καμπούρης’’  REMAL MADRID-ΜΥΡΩΝ

21:30 Κλειστό Αυλίδας ΑΕΡΑΤΟΙ-LOS OTROS

Σχετικά άρθρα

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (16η & εξ αναβολής αγώνες 25-26/5)

pannikolaou

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Ερέτρια-Φιλαθλητικός 61-46

pannikolaou

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Αίολος Χαλκίδας-Γ.Σ. Αυλίδας 35-58

pannikolaou